„Chci za sebe osobně i za stranu národních socialistů poblahopřát nově zvolenému prezidentovi a nástupci Václava Klause Miloši Zemanovi. Národní socialisté byli již v prvním kole prezidentské volby jedinou stranou v Poslanecké sněmovně, která Miloše Zemana otevřeně podpořila,“ uvedl dnes předseda národních socialistů Jiří Paroubek.

„Věřím, že Miloš Zeman bude především takovým prezidentem, který se po vyhrocené předvolební kampani bude soustředit především na stmelení českého národa. Nebylo by vhodné, kdyby Zeman pokračoval ve šlépějích Václava Klause,“ dodal Paroubek.

Karel Schwarzenberg byl důstojným soupeřem

Podle Paroubka byl Karel Schwarzenberg důstojným soupeřem a zaslouží si blahopřání k jeho volebnímu výsledku. Nezvolení Schwarzenberga však podle Paroubka ukazuje, že občané si ve větší míře nepřejí mít v čele státu exponenta Nečasovy vlády.

„Věřím, že Miloš Zeman dostojí svých předvolebních slibů a na Pražském hradě se mezi jeho blízkými spolupracovníky neobjeví žádná kontroverzní osoba typu Šloufa,“ upozorňuje Paroubek a závěrem dodává: „Miloš Zeman je svými politickými zkušenostmi schopen být dobrým prezidentem zastávajícím zájmy všech občanů i celé naší země.“