Hosté z Vysočiny zřejmě v tomto ročníku pošilhávali po vyšších metách, než jakou je jimi momentálně obývaná sedmá příčka. Na druhé straně však mají blizoučko k naplnění prvotního plánu – postupu do play-off. Od devátého Hradce Králové je dělí už deset bodů. Jihlavský celek si to v předchozích dvou kolech rozdal s ústředními favority soutěže a vyšel naprázdno bodově i střelecky. V Olomouci prohrál 0:4, vedoucí Mladé Boleslavi pak ve středu podlehl doma 0:2. Těmito výsledky hráči Dukly tak trochu poškrábali svou zářivou bilanci z přelomu prosince a ledna.

Současný reprezentační tým slavného jihlavského klubu se před sezonou dočkal dalšího sympatického omlazení, sezonními tahouny ovšem nadále zůstávají ti nejzkušenější. Mezi kvarteto Tomáš Čachotský (31 let), Daniel Hodek (39), Michal Jelínek (33) a Martin Filip (41) se v produktivitě dokázal vklínit pouze jednadvacetiletý Adam Zeman.

Také píseckým statistikám vládne nejstarší muž v týmu, už jednačtyřicetiletý Zdeněk Šperger; jeho dvacet jedna kanadských bodů by ho ale v jihlavském žebříčku řadilo až na deváté místo. Ostatní členové mladičkého kádru IHC navíc zaostávají ještě více, a také proto se Písečtí topí u dna tabulky. Jejich situace zabředla do ještě větší krize po středeční porážce 1:4 v Kadani. Na dvanáctou příčku Mostu nyní ztrácejí Jihočeši už osm bodů. Navíc je v prvoligovém pořadí o tři body přeskočil Beroun.

V úvodních dvou vzájemných zápasech s Duklou tahali hokejisté Písku za podstatně kratší konec provazu – v Jihlavě prohráli 1:7, doma 1:6. O to větší překvapení se zrodilo při třetí konfrontaci obou mužstev, kdy si tým od Otavy odvezl z Horáckého stadionu dva body za výhru 3:2 v prodloužení.

V přípravě i samotných zápasech prvoligovém mužském celku IHC Písek dostávají stále více prostoru talentovaní mladíci z domácí líhně (mimo jiné i starší dorostenci Mazuch, Hanus, Volf, Schwamberger). Nejinak by tomu mělo být v sobotním utkání. Otázkou je, zda se dá do kupy alespoň některý z nejčerstvějších marodů, kteří ve středu do Kadaně necestovali (útočníci Kubeš, Vlček, Vaniš…).