SK KADAŇ – IHC PÍSEK 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

• Branky a nahrávky: 16. Deveri (Szakal), 16. Mainer (Gajovský, Hafenrichter), 40. Hafenrichter (Gajovský, Opalek), 46. Ton (Kämpf) - 11. Sedláček (Semrád, Šperger), 33. Volf, rozhodčí: Škrobák – Zavřel, Šňůr, vyloučení: 7:8. Využití: 0:0, oslabení: 0:0, diváků: 360.

Úvodní minuty zápasu nabídly vyrovnanou hru bez výraznějších šancí na obou stranách. Jako první udeřili hosté – obránce Semrád zachytil puk na útočné modré, bleskově ho předložil Sedláčkovi před kadaňskou branku a ten si tváří v tvář Hanuljakovi počínal s rutinou – 0:1.

Písecké ovšem tento okamžik nabudil jen na malou chvíli. V 16. minutě naopak zapomněli obránci Jihočechů za svými zády Deveriho a ten nekompromisně propálil Halmošiho – 1:1.

Ještě v téže minutě udeřili Kadaňští podruhé a postaral se o to další mladíček v kadaňském celku Mainer – 2:1. Pro hosty šokující obrat okamžitě proměnil obraz hry; domácí tým byl na koni a jeho nápor přibrzdila až přesilová hra Písku v posledních desítkách vteřin první části.

V úvodu druhé třetiny se Písečtí především vlastní vinou dostali pod soupeřův tlak. Třikrát doslova darovali domácím přesilovou hru a brankář Halmoši se měl se svými spoluhráči hodně co ohánět, aby neinkasoval. Gól do jeho branky však nepadl a ve 31. minutě nečekaně zahřmělo na druhé straně. Písecký starší dorostenec Volf se dostal ke střele z mezikruží a pro hosty šťastná teč nasměrovala puk za Hanuljakova záda – 2:2.

Po premiérové trefě talentovaného forvarda mezi muži přidal písecký soubor znovu na důrazu i pohybu a hrála se vyrovnaná partie. Nadějný výsledek ale hostující družina jen sedm vteřin před koncem druhé třetiny trestuhodně prohýřila – Sedláček ztratil puk na obranné modré čáře, Gajovský namísto očekávané střely přihrál Hafenrichterovi a ten zamířil přesně – 3:2.

Písecké šance na bodový zisk pohasly ve 46. minutě, kdy dostal příliš času ke střelbě Ton a ranou z mezikruží nedal Halmošimu šanci – 4:2.

Ve zbytku třetí periody se Písečtí nemohli prodrat k vážnějšímu ohrožení Hanuljakovy svatyně. Rušné momenty se před ní urodily až v samém závěru při hostující power play, ale branka naděje nepadla. Po utkání se tak zaslouženě radovali z plného zisku bodů hokejisté Kadaně.

Ohlasy po utkání:

• Jindřich Setikovský, trenér IHC Písek: „Musím přiznat, že domácí vyhráli zaslouženě. V první třetině jsme se dostali do vedení a od stavu 1:0 jsme hráli dobře. Pak jsme ale udělali dvě zbytečné chyby ve středním pásmu, nechali si ujet hráče a vinou dalších zaváhání v obranné třetině dvakrát inkasovali. Chyby a nedůraz obránců jsou vůbec naším největším problémem. Bohužel se to opakuje v každém utkání, a pokaždé od někoho jiného. A protože navíc máme chabou produktivitu, je pro nás těžké zápasy otáčet. Máme nejmladší mužstvo v soutěži, které potřebuje vést, aby se uklidnilo. Tentokrát se nám to povedlo, ale žákovské chyby, které vyrábíme, nás prostě znovu srazily dolů.“