Mužstvo od Otavy se po sobotní porážce od Benátek (1:4) opět zřítilo na dno tabulky a nechalo si utéct nebarážovou dvanáctou příčku obývanou Mostem na šest bodů. Tato skutečnost znovu zvýšila tlak, který na Jihočechy doléhá.

Pro okamžitý tabulkový vzestup nepostavil los první ligy proti Píseckým zrovna ideálního soupeře. Když Severočeši v pátém kole zavítali do Písku coby poslední tým tabulky a bez jediného bodu, nikdo nemohl tušit, že budou o čtyři měsíce později prohánět nejlepší trio soutěže. První triumfální sérii načali kadaňští hokejisté v říjnu, největší vlnu úspěchů ovšem rozpoutali v průběhu listopadu, kdy ztratili v devíti zápasech jediný bod. Na vítěznou notu se družina z královského města naladila také v lednu, její spády ale po čtyřech utkáních uťal lídr z Mladé Boleslavi, který v sobotu porazil Kadaň 4:1.

Píseckých úspěchů v soutěži je k lítosti skalních fandů IHC jako šafránu. Jeden takový se zrodil právě v utkání na kadaňském ledě, odkud si žluto-modří odvezli dva body za vítězství 3:2 v prodloužení. V domácích vzájemných zápasech se severočeským sokem už hráči Písku tak úspěšní nebyli a podlehli mu 2:4, resp. 1:4. Co nabídne středeční duel?