HC Uničov - HC Orlová 3:4sn. (1:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

• Branky a nahrávky: 11. Galgonek (Ciupa), 17. Skácel (Kavulič), 33. Navrátil (Provaz, Galuška), 36. Urbánek (Štefanka), 38. Studený (Urbánek), 58. Syrůček (Kavulič, Skácel), 65. Grepl - rozhodující sn. Vyloučení: 11:12. Využití: 2:2. Diváci: 174. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
  • Sestavy:
  • HC Uničov:
  • Turek, (Misiorz) - Trojan, Hrdlička, Hodulák, Řezáč, Navrátil, Syrůček, Gerhát, Kavulič, Zatloukal, Winkler, Galuška, Klíč, Skácel, Provaz, Navrátil, Chytil.
  • HC Orlová: Urbánek, (Kolář) - Podešva, Golab, Mintěl, Novák M., Urbánek, Stefanka, Studený, Galgonek, Grepl, Kanaloš, Novák J., Matějíček, Hanzl, Szajter, Ciupa, Plášek, Kotásek.

Uničov byl před vzájemným soubojem čtvrtý, už v Orlové ale ukázal, že patří mezi to lepší, co krajský přebor nabízí. Orlová tak sice byla favoritem, věděla však, že ji nečeká ani trochu lehká práce. A zápas podle toho také vypadal.

Po deseti minutách hry sice otevřel skóre Michal GALGONEK, vedení ale Orlová do konce třetiny neudržela. Oproti poslednímu zápasu dostal v hostující kleci přednost Urbánek, kterého ještě do přestávky propálil SKÁCEL.

Nerozhodný stav vydržel až do druhé poloviny zápasu. Pak se ale k puku dostal NAVRÁTIL a domácí rázem vedli. Orlová však v letošní sezoně už několikrát dokázala nepříznivé skóre zvrátit, což se jí povedlo také tentokrát. A byl u toho Tomáš URBÁNEK, jenž svou první brankou v probíhajícím ročníku prolomil střelecké čekání a srovnal na 2:2. Orlovou navíc dostal na koně, čehož využil Václav STUDENÝ, který ještě do druhé sirény vrátil vedení zpět na stranu lídra soutěže.

Orlová mířila ke třem bodům. Uničov však v závěru zápasu zvýšil na obrátkách a necelé tři minuty před uplynutím řádné hrací doby díky SYRŮČKOVI srovnal. V závěru hrací doby už branka nepadla, nerozhodlo ani prodloužení a napínavý duel tak dospěl až k loterii v podobě samostatných nájezdů. V těch se nakonec radovali Orli, bonusový bod jim zajistil přesnou trefou Vít GREPL.