IHC PÍSEK – KRÁLOVŠTÍ LVI HRADEC KRÁLOVÉ 7:8 (1:1, 4:5, 2:2)

• Branky a nahrávky: 7. Vaniš (Dan Růžička, Petruška), 24. R. Heřman (Petruška, Petráček), 26. Petruška (Dan Růžička, Vaniš), 33. M. Heřman (Šperger), 40. M. Heřman (Dan Růžička), 43. Kříž (Šperger), 57. Kubeš (Šperger, Marek) – 13. Švagrovský, 27. Moskal (Mikeska), 29. Moskal z TS, 31. Mikeska z TS, 37. Moskal (Mikeska, Karlíček), 38. Říha (Čáp, Budínský), 58. Budínský (Vágner, Říha), 59. Roupec (Brož, Kubica), rozhodčí: Mertl – Šperl, Jílek, vyloučení: 5:12, využití: 3:1, oslabení: 0:3, diváků: 441.

Průběh úvodní dvacetiminutovky ještě pozdější gólovou smršť v podání obou mužstev nepředjímal. V 7. minutě se velmi dobře naladěný domácí tým radoval z vedoucí branky, o kterou se postaral dorážející Vaniš. Další slibné možnosti Jihočechů už se žárovičkami na světelné tabuli nezahýbaly a veškeré nebezpečí hasil hostující gólman Luňák.

V polovině 13. minuty naopak propadli Písečtí při vlastní přesilovce v útočním pásmu se za záda obránců prodral Švagrovský a překonal Halmošiho v domácí brance neomylným blafákem – 1:1.

V úvodu druhé části hry byli Královští lvi domácí defenzívě hodně nebezpeční. Po třech minutách však jejich spády rázně utnul Radim Heřman, který vzal zakončení situace dva na jednoho na sebe a nedal Luňákovi ani tu nejmenší šanci zasáhnout.

O necelé tři minuty později úřadovala třetí písecká formace před hradeckou klecí znovu a tentokrát ji za to vydařenou trefou odměnil Petruška – 3:1.

V těchto fázích střetnutí domácí hokejisté na ledě kralovali a východočeský favorit se ocitl v jejich kleštích. Nikdo nemohl tušit, že písecké mužstvo už brzy spáchá hokejovou „sebevraždu“. Pouhých dvacet pět vteřin po třetím gólu Písečtí chybovali v přechodu do útoku, za jejich zády zůstali Mikeska s Moskalem a druhý jmenovaný zblízka pohodlně snížil - 3:2.

Následně v rozmezí necelých dvou minut a shodně při vlastní přesilovce otevřeli Jihočeši dokořán brány k soupeřovým samostatným únikům. V obou případech byli královéhradečtí útočníci faulováni a sudí Mertl se nerozpakoval nařídit trestná střílení. První z nich zužitkoval střelou mezi Halmošiho betony Moskal, druhé suverénně proměnil ve vyrovnávající trefu Mikeska – 3:4.

Tyto momenty jakoby definitivně prolomily gólovou hráz a ve zbylých deseti minutách viděli fanoušci v ochozech další čtyři góly. Domácí diváckou většinu rozjásal ve 33. minutě Martin Heřman, který se krásně trefil ihned po Špergerově vyhrané buly a vyrovnal na 4:4.

Hostům však znovu stačilo jen několik desítek vteřin, aby své hostitele opět srazili do kolen. V polovině 37. minuty dovršil střelou zpoza obránce svůj hattrick Moskal a brzy poté šokoval domácí fandy Říha, to když jehož nahození z poloviny hřiště proskákalo až za záda Halmošiho – 4:6.

Nešťastný písecký brankář opustil po tomto okamžiku svou klec a jeho místo zaujal novic v týmu IHC, třinecký brankář Ondřej Raszka (má u Otavy vyřízené hostování do konce ledna).

Osmačtyřicet vteřin před druhou sirénou domácí celek znovu umocnil své šance na dobrý výsledek – v přesilovce pěti proti třem se trefil Martin Heřman po nádherné přihrávce Růžičky a snížil na rozdíl jediné branky.

Poslední dvacetiminutovka jasně dokumentovala, jak umí být sport krásný i krutý zároveň. Domácí mužstvo vyrukovalo za výsledkovým obratem s nezměrným úsilím a ve 43. minutě vyrovnalo v početní převaze premiérovým prvoligovým gólem obránce Kříže na 6:6.

V dalších minutách se mohutný příliv branek zastavil a oba soupeři jakoby sbírali síly na strhující závěr. Gejzír radosti vytryskl na píseckém stadionu necelé čtyři minuty před koncem – kmenový hráč Hradce Králové v píseckých službách Kubeš prostřelil v další přesilovce Luňáka posedmé a tři body visely pro domácí hodně nízko.

Namísto vítězné euforie ovšem zaplavila jejich střídačku hluboká a pořádně hořká beznaděj. Na konci 58. minuty vystřelil od mantinelu Budínský a trefil se přesně nad Raszkovo rameno – 7:7. V čase 58:48 rozhodl o osudu zápasu hostující obránce Roupec, jehož nenápadná střela zapadla za záda píseckého brankáře a rozpoutala vítězné hradecké oslavy.

Ohlasy po utkání:

• Jindřich Setikovský, trenér IHC Písek: "Odehráli jsme jedno z nejlepších utkání v této sezoně, to se ale bohužel vůbec nepovedlo našim brankářům. Zápas jsme velmi dobře rozehráli, dostali jsme se do vedení 3:1 a byli v těchto fázích jasně lepší. Hosté ale snížili z možná sporné ofsajdové situace a vzápětí jsme jim naprosto nepochopitelně nabídli dva góly při vlastních přesilovkách. Pak přišla přestřelka, po které jsme prohrávali 5:6. Do poslední třetiny jsme vystřídali brankáře, hráli jsme výborně a čtyři minuty před koncem jsme se dostali do vedení. Bohužel jsme pak nezvládli situaci při hře čtyři na čtyři, což je o osobní obraně, a k dovršení všeho inkasovali v závěru další hodně laciný gól."