Lukáši, znovu po roce jsi na chvíli zpátky v Česku, jak se cítíš doma?

Jak se říká, všude dobře doma nejlíp. Domů se vracím vždycky rád, mám tady svoje kamarády, rodiče, takže je dobře, že můžu být na svátky doma. Jsem tady sice jenom na dva týdny, ale hodně si tady odpočinu a načerpám nové síly.

Jak to vlastně všechno vzniklo, že teď hraješ ve Francii?

Vzniklo to tak, že mě po sezóně 2010/2011, kterou jsem odehrál ve Valašském Meziříčí a která byla pro mě hodně dobrá, dařilo se mi herně i bodově, mě kontaktoval jeden agent, který mi nabídl, že mi domluví zkoušku ve Francii. Musím se přiznat, že to pro mě bylo hodně těžké rozhodnutí, protože jsem měl v té době ještě stálou práci, neuměl jsem pořádně anglicky a navíc mi Valmez nabídl po sezóně novou smlouvu. Nicméně bral jsem to jako poslední šanci dostat se někam výš a dělat to, co mě v životě baví. Skončil jsem proto v práci a šel zkusit štěstí do Francie. Asi po týdnu, když jsem tam přijel, jsem tam podepsal smlouvu.

Jak se ti ve Francii líbí a co říkáš na hokej, který se tam hraje?

Tak musím říct, že se mi tam opravdu líbí, Francie je krásná země. Když mám čas, snažím se hodně cestovat. Zápasy tam jsou jenom v sobotu, takže mám toho času docela dost. Jinak hokej ve Francii je trošku odlišný než u nás. Vyznávají tam hlavně kanadský styl, snaží se tam hodně dohrávat souboje a pálit všechno na bránu. Každý tým má minimálně jednu lajnu cizinců, kteří tam zvedají úroveň té ligy, a rozhoduji zápasy.

Také jsem tě zahlédnul na novojičínském hokeji. Co říkáš na kvalitu, myslíš, že se to zlepšilo, nebo naopak zhoršilo? Kdybys to měl srovnat s hokejem ve Francii, kde je to lepší?

Myslím, že kvalita ligy jde každým rokem nahoru, hodně hráčů, co dříve hráli extraligu, teď nemají angažmá, takže se vracejí do klubů, které je vychovaly. Já osobně si myslím, že ta liga je letos kvalitnější, než když jsem ji hrával já. I když týmy jako Hodonín nebo Šumperk měly taky výborné hráče a hrál se s nimi dobrý hokej. Kdybych měl srovnat hokej v Česku a ve Francii, tak nejvyšší liga ve Francii je na úrovni naší první ligy.

Co říkáš na místní holky, jsou hezčí než v Česku?

Holky jsou určitě hezčí ve Francii. Ne … Češky jsou hezčí, ale mám teď přítelkyni, která je právě z Francie, takže raději teď všude říkám, že Francouzsky jsou hezčí, abych pak neměl nějaký problém, až si to přítelkyně najde a přeloží (směje se).

Ještě poslední otázka, kdyby ti klub, ve kterém jsi hrával (HC Nový Jičín) nabídnul smlouvu, jak bys na to reagoval?

Tak to je strašně těžká otázka. Každý, kdo mě zná, ví, že jsem měl trošku problém dohodnout se s vedením na podmínkách po sezóně, kterou jsem odehrál pod panem Kneblíkem a která byla, si myslím na to, jaký jsme měli tým, hodně dobrá. Já osobně jsem čekal, že vedení bude se sezónou a s mými výkony spokojeno, a že by mi mohli i něco přidat na smlouvě, protože mě kontaktovaly i jiné týmy z druhé ligy a nabízeli mi i dvakrát víc než to, co jsem měl v Novém Jičíně. Bohužel, když jsme si po sezóně s vedením sedli, tak jsme se na dalším pokračování nedohodli. Proto jsem se rozhodnul odejít do jiného týmu, i když to nebylo vůbec snadné, protože je to klub, který mě vychoval a který mi dal šanci se potom vrátit z juniorky Havířova a hrát druhou ligu. Takže kdyby mi teď Nový Jičín nabídl novou smlouvu, která by byla pro mě zajímavá, určitě by mě to lákalo se vrátit. Protože to, co jsem napsal kdysi ve Valmezu, že se mi v Novém Jičíně hraje špatně apod., to bylo pouze proto, že jsem byl hodně zklamaný a naštvaný, že jsem musel z Nového Jičína odejít.