(1:2, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
8. Klimenta (Polanský, Lojek), 25. M. Růžička (Polanský), 26. Roth (Galvas, M. Růžička), 33. Polanský (Bonk, Varaďa), 37. Adamský (Klimenta, Polanský), 59. Peterek (M. Růžička, D. Květoň).
16. Prospal, 19. Langhammer (Vydarený, Ptáček), 50. Kotalík (M. Michálek, Prospal).
Rozhodčí: Baluška, Konc (oba Slovensko) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6, využití: 2:1, v oslabení: 0:0. Diváci: 4524.
Sestavy:
Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Peterek, Ostřížek.
Jakub Kovář (od 37. Kantor) - Ptáček, Jank, Frühauf, Vráblík, Kolarz, Vydarený - Dej, Mertl, Suja - M. Michálek, Kotalík, Prospal - Šimánek, Langhammer, L. Květoň - Rousek, Knotek, Červený.

Hokejisté Třince se museli také pro tento duel obejít bez služeb útočníka Calgary Flames Jiřího Hudlera, kterého stále do hry nepustilo zranění krku. I bez nejnovější posily ale Oceláři pokračovali ve výborných výkonech.

Vstup do utkání měli lepší hosté z jihu Čech. Už po dvou minutách hry si vykoledovali na obránci Kloučkovi premiérovou početní výhodu. Tu mohl přetavit ve vedoucí branku Dej, Šimon Hrubec ale se štěstím odolal.

Na opačné straně kluziště selhal při zakončení Martin Růžička, jenž v přesilové hře při vyloučení Frühaufa netrefil odkrytou branku.

Slezané ale příliš dlouho smutnit nemuseli, neboť na počátku osmé minuty našel Jiří Polanský vtipnou zadovkou od mantinelu před brankou číhajícího Tomáše Klimentu a ten z ideální střelecké pozice otevřel gólový účet zápasu - 1:0.

Jihočeši nesložili zbraně a ještě v průběhu úvodního dějství dokázali zvrátit skóre na svou stranu. Michálek sice v jedenácté minutě po přihrávce Prospala trefil pouze boční síť, avšak o pět minut později zachytil Prospal špatnou rozehrávku Orsavy a přesnou ranou nad Hrubcův beton srovnal - 1:1.

Krátce po vyrovnávací trefě hráli Slezané v šesti a hosté si tak zahráli další přesilovku, ta tentokrát nepostrádala gólovou tečku. Od modré čáry pálil obránce Vydarený a úspěšně tečující Jakub Langhammer poslal kotouč do míst, kam bezmocný Hrubec neměl šanci dosáhnout - 1:2.

Také po změně stran začali aktivněji Jihočeši, avšak při vyloučení obránce Ptáčka se Oceláři dostali do tlaku, který korunovali jen pár vteřin po návratu zkušeného zadáka na ledovou plochu. Polanský fantastickou zadovkou vybídl ke skórování Růžičku a třinecký kanonýr napálil ideální nabídku svého spoluhráče přesně pod horní tyčku - 2:2.

O pouhou minutu později hráči Mountfieldu špatně vystřídali a Slezané si tak v krátkém sledu zahráli druhou přesilovku. Tentokrát v ní byli úspěšní, když obránce Roth propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě - 3:2.

Českobudějovičtí mohli přispěchat s bleskovou odpovědí, proti střele Kotalíka ale předvedl Hrubec tygří skok a zákrokem večera podpořil cestu svého týmu za dalšími třemi body.

Nedělní střetnutí mělo svého hrdinu také v ofenzivních řadách. Jiří Polanský si nejdříve odseděl dvoumiutový trest, aby se po svém návratu natlačil před obránce Ptáčka, převzal přihrávku kapitána Bonka a pohotovou ranou navýšil vedení svého týmu už na 4:2.

Ze strany Ocelářů to ovšem nebylo v prostřední části vše. V čase 36:43 se puk dostal od Polanského, přes Klimentu až k najíždějícímu Adamskému, který v plné rychlosti vlétl do pásma a střelou z úhlu mezi betony vyhnal českobudějovického strážce z jeho svatyně - 5:2.

Jihočeši mohli snížit zásluhou Kotalíka, jenž ovšem trefil pouze tyč za již překonaným Hrubcem. Jiskřičku naděje tak hostující forvard vykřesal až v 50. minutě, v níž Hrubce pokořil pohotovou ranou z bezprostřední blízkosti - 5:3.

Svěřenci kouče Draisaitla byli v závěrečné části lepším celkem, Šimona Hrubce zasypali několika nebezpečnými pokusy, kontaktní trefy se ale nakonec nedočkali.

Poslední slovo si tak vzali opět domácí. Definitivní uklidnění přinesl do třineckých řad zkušený Jan Peterek, jenž po krásné akci Martina Růžičky přehodil Kantorův beton a upravil na konečných 6:3.