Ve čtvrteční předehrávce 34. kola hokejové Tipsport extraligy přivítalo třetí Kladno na vlastním ledě čtvrtý Třinec. Televizní duel nakonec opanovali suverénním způsobem hostující Oceláři, kteří na ledě svého tabulkového souseda zvítězili přesvědčivě 4:1. Slezané se z venkovního tříbodového zisku radovali poprvé od 12. října, kdy stejným poměrem zdolali Vervu Litvínov.

Většinu svých bodů uhráli Oceláři v domácím prostředí, kde jsou nejlepší nejen, co se týče získaných bodů, ale rovněž ve statistice nastřílených branek. Třinečtí v sedmnácti utkáních zatížili konto soupeře 75 přesnými zásahy, což dává v průměru téměř 4,5 gólu na zápas!

V posledním střetnutí mezi svými mantinely ale Slezané nečekaně ztratili, když proti Bílým Tygrům z Liberce neudrželi vedení 4:1. V závěrečné minutě si Martin Růžička srazil do vlastní klece přihrávku Petra Nedvěda a gólová přestřelka tak za stavu 5:5 dospěla do prodloužení a následně k samostatným nájezdům. V těch Ocelářům zajistil bonusový bod povedeným blafákem David Květoň.

Hrdinou zápasu byl ale čtyřbodový útočník Martin Adamský, jenž ovšem po ztrátě jednoho bodu neskrýval zklamání. „Doma prostě nemůžeme dostat pět gólů. To se nesmí stávat, je to naprosto zbytečná ztráta bodu. Nevycházely nám nejen koncovky jednotlivých třetin, ale celkově jsme dostávali hodně laciné góly. Musíme zlepšit hlavně hru dozadu, protože není možné na domácí půdě inkasovat pět gólů. Tohle je opravdu ubíjející. Ztratit takový náskok - to je smutné. Neřekl bych, že jsme podlehli sebeuspokojení. Ten závěr jsme prostě podělali,“ uvedl Adamský bezprostředně po zápase.

Svěřenci trenéra Turka si spravili chuť v již zmiňovaném utkání na kladenském ledě a bodovou sbírku by výrazným způsobem chtěli rozšířit také dnes proti Českým Budějovicím. Slezané v posledních jedenácti domácích zápasech pouze jedinkrát nebodovali, když v zápase se Slavií inkasovali rozhodující branku až v 59. minutě. Jihočechy tak nečeká na závěr roku rozhodně jednoduchý duel.

V úvodním vzájemném střetnutí letošní sezony zvítězili hráči s drakem na prsou jednoznačně 5:0. Řádil především nejproduktivnější muž soutěže Martin Růžička, který byl u všech pěti branek svého týmu a bilancí 3+2 byl jednoznačnou hvězdou zápasu.

Tým z jižních Čech ovšem s příchodem zámořských posil a návratem brankářské jedničky Jakuba Kováře výrazně ožil. V současné chvíli pokukuje minimálně po pozicích zajišťující účast v předkole play-off.

V pátečním kole ale Mountfield klopýtl, když prohrál na ledě trápících se chomutovských Pirátů. „Odehráli jsme hloupý zápas. Nedařilo se nám hrát styl hokeje, který bychom chtěli a měli jsme připravený. Neustále jsme propadali, což se nám v posledních utkáních nestávalo. Zápas jsme vůbec nezvládli a zaslouženě tak prohráli,“ uvedl po utkání hostující kouč Peter Draisaitl.

Nedělní utkání může nabídnout také jednu zajímavou perličku. V domácím brankovišti by se mohl objevit Šimon Hrubec, jenž hokejově vyrůstal právě v českobudějovickém klubu. Poprvé v extraligové kariéře by se tak mohl postavit proti Jakubu Kovářovi, kterému na jihu Čech kryl záda. Pokud se v modrém půlkruhu objeví oba zmiňovaní muži s maskou, bude bezesporu zajímavé sledovat, který z nich si v tomto utkání povede lépe.