HC Verva Litvínov

Litvínovští se pohybují ve středu tabulky. Momentálně jim náleží sedmé místo s 53 body. Tým ze severu Čech byl v tabulce i na vyšších pozicích, ovšem po minulém kole spadl na již řečenou sedmou pozici, která by zajistila postup do předkola play-off.

V minulých zápasech podávala Verva střídavé výkony. Dokázala zdolat Kometu a Energii, ale v duelech s Pardubicemi a Vítkovicemi neukořistili Litvínovští ani bod. Jednou z největších opor týmu je brankář Pavel Francouz, který dostává důvěru při většině zápasů a podává výborné výkony. Střelecky jsou aktivní hlavně Hübl a Lukeš, kteří mají na svědomí nejvíce branek.

Poslední utkání, které poslalo Litvínov na sedmou pozici, bylo na pardubickém ledě, kde Krušnohorci padli poměrem 2:4. Rozhodující byla především první třetina, kde si Pardubice vybudovaly tříbrankový náskok. Verva se probudila až v závěrečné části, ale dva góly na bodový zisk nestačily.

Týmu bude chybět jeden z nejproduktivnějších beků Marek Posmyk, ale také slovenský útočník Richard Rapáč. V minulých zápasech se oba týmy utkaly již dvakrát, pokaždé vyšel vítězně Litvínov. Poprvé vyhrál po nájezdech 3:2, podruhé na libereckém ledě těsným výsledkem 4:3 v základní hrací době.

Bílí Tygři Liberec

Tygři se momentálně pohybují na dvanáctém místě tabulky s 37 body. Zespoda se na ně dotahují chomutovští Piráti a karlovarská Energie. Na Pardubice, které jsou nad nimi, ztrácí již sedm bodů. Proto je nyní důležitý tříbodový zisk, který se však týmu dlouho nedaří.

Již šest utkání v řadě se nedohrálo v základní hrací době, a tak se prodlužovalo a ve většině případů došlo až na samostatné nájezdy. Ty ale Tygři moc nezvládají, a tak sbírají samé jednobodové odměny. V posledních utkáních dokázali pouze jednou získat druhý bonusový bod, když přehráli v prodloužení Zlín.

Poslední utkání odehráli Liberečtí na domácím ledě se Slavií. Po šedesáti minutách nepadl gól, ani v následné pětiminutovce. Proto se rozhodovalo až v nájezdech, v nichž byli úspěšnější Pražané. Proto Pešánův tým doufá, že se jim podaří výhra za tři body, která by je posunula výše v tabulce a ukončila sérii nešťastných duelů.

Týmu opět nepomohou Ladislav Šmíd a Jaroslav Kudrna, kteří mají poraněné koleno. Také Lukáš Derner stále hlásí nachlazení, a tak je tým oslaben o dva obránce. Počet hráčů však srovnávají někteří hráči z farmářských Benátek nad Jizerou.