Ožije bájný souboj Davida s Goliášem

V předposledním letošním střetnutí ožije bájný souboj Davida s Goliášem. Oba celky od sebe dělí neuvěřitelných 51 bodů a je tedy jasné, že mají značně odlišné zájmy. Olomoucký celek má našlápnuto k mimořádnému úspěchu a bojům o nejvyšší soutěž, Jihočeši touží po holé záchraně své prvoligové existence.

Hanácký soubor je v současné době asi nejobávanějším soupeřem ve vodách druhé nejvyšší soutěže

A plným právem! Ani z jednoho z posledních 16 zápasů neodešel s prázdnou a ztratil v nich pouhých 7 bodů. Není divu, že v tabulce nechává daleko za sebou jiného favorita z Ústí nad Labem a jako jediný dokáže držet krok s vedoucí Mladou Boleslaví. Tu navíc v posledním předvánočním duelu udolal 2:1 a dotáhl se k ní na pouhé 2 body.

Mužstvo Olomouce disponuje velmi vyzrálou defenzívou v čele se skvělými brankáři Tomášem Halászem a Liborem Kašíkem. Ti se svorně drží mezi nejlepšími pěti strážci prvoligových klecí. Nad skvělou obranou ovšem ční útočná vozba týmu, která se pyšní největším počtem nastřílených gólů v soutěži. Její možná trochu nečekaní vůdci Matěj Pekr a Jiří Řípa se rovněž vyhřívají v elitní pětce kanadského bodování s 38, resp. 33 body.

Oba předchozí duely pro Olomouc

Jakkoliv propastný rozdíl zeje mezi oběma čtvrtečními soupeři, jejich dosavadní  vzájemné zápasy s ním nekorespondovaly. Moravský favorit sice v obou zvítězil 4:2 (reportáž z prvního letošního duelu), cestu k plnému zisku měl ale díky statečnému odporu Píseckých velmi trnitou.

Do třetího sezonního měření sil půjde soubor od Otavy s touhou odčinit poslední hrozivý debakl 0:10 z Ústí nad Labem. Tento zápas odehrál ve značně oslabené sestavě. Do čtvrtečního duelu s Olomoucí by se přece jen měli zapojit alespoň někteří uzdravení marodi, definitivní podoba domácí sestavy se ale vykrystalizuje až v den utkání.