Galavečer thaiboxu a K-1 ve Velkém sále pražské Lucerny se španělským soupeřem Lorenzem Lorenem Javierem o titul profesionálního mistra Evropy WFCA. Ani Spejbl, ani Loren, nesmí mít při předchozím vážení více než 95 kg. Bojuje se v první, nižší těžké váze.

„Mám to teď tak na hraně,“ prozradil dnes český borec. „Kapříka s trochou salátu jsem si nenechal ujít, ale jinak se hlídám. Kdepak spousty sladkostí!“

Na plakátu Galavečera v Lucerně je Ondřej Spejbl Hutník spolu s téměř dvoumetrovým kamarádem z Brna Tomášem Hronem. Dva naši mistři světa, nejlepší v republice.

A protože k výjimečné akci patří i výjimečné vyobrazení, tak na plakátu jsou vyfoceni nikoliv v boxerském, ale ve společenském (prý v oblečení, která jim slušela při promoci ve škole).

Hutník a Hron jsou aktuálně nejpopulárnějšími i nejambicióznějšími reprezentanty tohoto sportu, který má za sebou v ČR sotva dvě desetiletí a tuze úspěšný poslední rok. Zase mu přibylo členů. I z řad dívek a žen. Kdo přichází, touží nejen po boxu rukama, nohama, mnozí po vstupu do ringu, ale i po zdvihání prahu bolestivosti, odolnosti pořádným tréninkem.

Thaibox ctí rituály země zrodu tohoto sportu, Thajska. Tak jako lední hokej původní kanadská pravidla nebo judo staré japonské zvyky. Takže i vrcholné zápasy roku v Lucerně 30. prosince začnou tancem bojovníků kolem lan - rituálem waikru. A některé proběhnou i za zvuků tradiční východoasijské hudby.

Bude však den před Silvestrem a tak zdaleka se do Prahy sjíždějící publikum může těšit i na překvapení. Nedávno si při turnaji jeden z borců na Moravě nechal hrát k boji tamější dechovku – fórek rozesmál publikum i moderátora. Vtrhne i do Prahy? Do Lucerny se na Galavečer thaiboxu a K1 chystá před Silvestrem spousta osobností.

Hutníkův soupeř v boji o titul evropského šampióna, Španěl Loren Jorge, také 28 let, má na kontě 68 výher. V máji měl Loren na dosah titul vítěze v K-1 World MAX 2012 World Championships, ale uvíznul v Madridu na věhlasném Chorvatu “CroCopu“ – Mirku Filipovičovi. Hutník bude s Jorgem bojovat ve střetnutí na 5 tříminutových kol.

Pražský Spejbl Hutník i brněnský Chřestýš Hron (jenž přišel k přezdívce proto, že od klukovských let pěstuje doma v teráriu hady) se připravovali v posledním měsíci k předsilvestrovskému Galavečeru v Lucerně u hvězd muay thai v Nizozemí.

Vstupenky na celý program Galavečeru thaiboxu a K-1 v Lucerně 30. 12. 2012 jsou už v předprodejích Ticketpro.cz.

Přesto si prožívá právě probíhající vánoční dny volna matchmaker zápasů Petr Ottich bez šance na klid: „Musím rozhodnout mezi alternativami letošních soupeřů pro atraktivního Hrona, pro silného Slováka Miro Cingela a pro skvělou čs. thaiboxerku Lucii Mlejnkovou. Máme připraveny velmi silné, rozhodovat se mezi nimi bude podle zdravotního stavu ve čtvrtek nebo v pátek. Na Galavečer ukážeme to nejlepší – to divákům garantujeme!“

Praha a zápasnická show bojových umění den před Silvestrem – rodí se nová sportovní tradice! Koho čeká v sobotu 29. 12. oficiální předzápasové vážení a další den boj, pro toho – včetně Ondřeje Spejbla Hutníka, je prostě vánoční mlsání sladkostí zcela sportovně tabu.

Páry, jejichž složení pro Lucernu 30. 12. 2012 je už finální:

Hlavní zápas č. I:

–95 kg, 5 × 3 min, pravidla thaiboxing bez loktů, zápas o titul profesionálního mistra Evropy WFCA / European Title WFCA - Thaiboxing:

Ondřej Spejbl HUTNÍK (CZE, Hanuman Gym Praha) – Lorenzo Loren Javier JORGE (ESP)

Další utkání:

► +96 kg, 3 x 3 min., K-1 rules: Luboš RAUŠER (CZE, MaXimus promo team – Hanuman Gym) - Alex KWASNIAK (GER, Galaxygym)

► -70 kg, 3 × 3 min., K1 rules: Lender Leo BÖNNIGER (GER, Galaxy Gym Regensburg) – Milan Minči PÁLEŠ (SVK, Diamond Gym Žilina)

-86,18 kg, 3 × 2 minuty, muay thai s lokty:

Lukáš Fuki DVOŘÁK (CZE, MaXimus promo team - Hanuman Gym Praha) – Jakub KLAUDA (CZE, Highlanders Trutnov)

-75 kg, 3 x 2 min., muay thai:

Michal Pavouk VACEK (CZE, Arena TeamX Brno) – Vladimír KONSKÝ (SVK, Fire Gym Banská Bystrica)

-72,57 kg, 5 x 2 min., muay thai:

Matouš KOHOUT (CZE, TKBC Praha) – Ilja MIKNĚVIČ (BLR, LANNA Gym Praha)

-67 kg, 3 x 2 min., muay thai:

Rudolf JAN (Aplik MT Praha) – Vavřinec HRACH (Pankration gym Příbram)

-67 kg, 3 x 2 min., muay thai:

Tomáš Zaschke (CZE, TKB Teplice) – Vladimír SKLOUZA (SVK, Fire Gym Banská Bystrica)