Nejlepší česká plavkyně současnosti, chomutovská Simona Baumrtová, sbírá jeden úspěch za druhým. Skvěle reprezentovala Chomutov i Českou republiku na letní olympiádě, před měsícem přivezla medaile z mistrovství Evropy a v prosinci vybojovala bronz na mistrovství světa.

Znakařka Baumrtová závodí na tratích 50, 100 i 200 metrů. Velké úspěchy letošního roku zahájila bronzem z mistrovství Evropy v dlouhém bazénu. Z letní olympiády v Londýně přivezla desáté místo. Na mistrovství Evropy ve Francii získala tři bronzové a jednu stříbrnou medaili v krátkém bazénu. Před pár dny skončilo mistrovství světa v tureckém Istanbulu, odkud přivezla domů další bronz a další dva české rekordy, kterými překonala své vlastní.

Rozhovor se Simonou Baumrtovou:

Jaký nejkrásnější dárek jsi kdy na Vánoce dostala?

Nejkrásnějším dárkem, který jsem kdy dostala, byly asi hodinky.

Kdyby sis mohla přát jakýkoliv dárek na světě, co by to bylo?

Přála bych si především, aby všichni moji známí byli zdraví.

Kdy začínáte s přípravami na vánoční svátky?

Přípravy na vánoční svátky začínají týden před Štědrým dnem. Většinu práce ale obstará mamka.

Nakupuješ dárky cíleně a dlouho dopředu, nebo vše necháváš na poslední chvíli?

Vánoční dárky kupuji obvykle s velkým časovým předstihem. Když něco uvidím, tak to většinou koupím, i kdyby to bylo v září.

Je něco, co na Vánocích nemáš ráda?

Asi to, že to jsou svátky jídla (směje se).

Jak strávíš letošní svátky?

Letošní svátky strávím klasicky doma s rodinou. Po náročné sezoně se těším hlavně na odpočinek.

Jak u vás vypadá Štědrý den?

Dopoledne chodíme na procházku, poté se vydáme na hřbitov. Následuje oběd a po něm tradiční scénář, tzn. pohádky a příprava na večeři.

Máš už nějaký konkrétní plán na Silvestra?

Letos na Silvestra pojedeme s partou z plavání ke kamarádovi na chatu.

Blíží se konec roku 2012. Jaký pro Tebe byl?

Řeknu to takto: "Na konci roku 2011 bych si rok 2012 nemohla přát lepším."

S jakým cílem budeš vstupovat do následujícího roku?

Základním cílem bude udržet si pevné zdraví. Dále bych ráda dodělala školu a chtěla si udržet, popř. ještě zvýšit plaveckou výkonnost.