Jaký nejkrásnější dárek jsi kdy na Vánoce dostala?

Musím říct, že jsem vždy od Ježíška dostala to, co jsem si přála. Tedy kromě štěňátka. Tudíž pro mě všechny dárky byly nejkrásnější, protože jsem si je právě ten rok vymodlila. Holt jsem asi hodná, poslušná holka (směje se). Bude to ale asi i tím, že jsem nikdy neměla nějak extra přehnané nároky. Žádné auta, hrady ani zámky. Musím ale podotknout, že rodiče nás s bratrem vždy pěkně potrápili s tím, že vytoužené dary nebyly pod stromečkem k nalezení. Když už jsme byli smířeni s tím, že teda nic nebude, zničehonic se vždy někde očekáváné dárky objevily. Dodnes nevím, jak to dělali.

Kdyby sis mohla přát jakýkoliv dárek na světě, co by to bylo?

Líbilo by se mi dostat darem celoživotní štěstí.

Kdy začínáte s přípravami na vánoční svátky?

Žiju sama v Praze a na svátky jezdím vždy domů na Moravu. V Praze se tím moc nezaobírám a svým způsobem přijedu domu už k hotovému. Moje práce je jen ozdobení stromečku! O to víc se těším, že na mě konečně dýchne vánoční atmosféra. Máma to zvládá na jedničku!

Nakupuješ dárky cíleně a dlouho dopředu, nebo vše necháváš na poslední chvíli?

Dříve jsem byla poctivá a měla dárky nakoupené s předstihem, teď vše nechávám na poslední chvíli! Samozřejmě se pak nevyhnu stresu a šíleným davům. Musím se polepšit...

Je něco, co na Vánocích nemáš ráda?

Asi nic, je to můj nejoblíbenější svátek v roce, ale rozhodně ne kvůli darům. Všichni jsou na sebe hodní, v televizi běží pohádky, všude to voní, okolo spousta dobrot atd. Je mi jasné, že spoustu lidí nebude souhlasit, ale zastávám názor: „Jaké si to uděláš, takové to máš!“ V neposlední řadě mám na Vánocích ráda tradici, která funguje už řadu let s mými přáteli z Prostějova. Vždy se do jednoho sejdeme (což je velká výjimka) u dobrého punče nebo vína.

Jak strávíš letošní svátky?

Klasicky doma s rodinou. Doufejme, že v poklidu. Pravděpodobně mě nemine návštěva tetiček, strejdů, babiček a dalších rodinných příslušníků. Blíží se mi i termín odevzdání diplomové práce, takže se budu muset přinutit věnovat i jí.

Jak u vás vypadá Štědrý den?

Od rána samozřejmě probíhají přípravy na Štědrovečerní večeři. I já se snažím pomáhat v kuchyni, ale většinou bývám vyhnána (směje se). Já tedy dobaluji dárky, protože to je moje radost a tak mě tím celá rodina úkoluje. Začínáme večeřet poměrně brzo, abychom stihli večerní pohádku. Tradičně rybí polévka, kapr a salát. Bez žádných náhražek, což už se moc v rodinách nevidí. Po příjemné, delikátní večeři se samozřejmě odebereme ke stromečku se podívat, co nám tenhle rok Ježíšek nadělil. Po náročném rozbalení všech dárku nás čeká dezert a dívání se s rodinou na již zmiňovanou pohádku. Neměnila bych, vždy si tento den velmi užívám.

Máš už nějaký konkrétní plán na Silvestra?

Zatím ho plánuji strávit ve Špindlerově mlýně. Poprvé budu Silvestra slavit na horách, tak se těším a snad se všichni vrátíme se všemi končetinami a ve zdraví.

Blíží se konec roku 2012. Jaký pro Tebe byl?

Určitě plný ponaučení, životních zvratů, ale i úspěchů.

S jakým cílem budeš vstupovat do následujícího roku?

Jeden z mých cílů v následujícím roce je určitě dokončit školu a najít si zajímavou práci, která mě bude bavit a naplňovat. Také jsem se dostala do finále České Miss a rozhodně mým dalším cílem bude co nejlépe uspět. Uvidíme, co mi nakonec další rok zajímavého přinese a od toho se i mé cíle budou dále odvíjet.