5 : 1
Branky a nahrávky:
7. Ptáček (L. Kohn, Šimánek), 15. Suja, 22. Prospal (M. Michálek), 46. M. Michálek (Jank, Prospal), 47. Suja (Dej, Mertl).
27. Jágr.
Rozhodčí: R. Svoboda, Kalivoda - Jindra, Skopal. Vyloučení: 7:9, využití: 1:1, v oslabení: 0:0. Diváci: 6421 (vyprodáno).
Sestavy:
Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený, Toman - Dej, Mertl, Suja - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, L. Kohn, Šimánek - Knotek, Langhammer, L. Květoň.
Chábera (47. Cikánek) - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera - Jágr, Plekanec, Hlaváč - Kuchejda, Kuchler, Dalecký - Strnad, Melka, Obdržálek - Eberle, Lukáč, M. Látal.

Jen pár hodin před Štědrým dnem zavítalo do českobudějické Budvar Arény Kladno v čele se svou největší hvězdou Jaromírem Jágrem. A byli to právě Rytíři, kdo zahrozil jako první. Při Langhammrově vyloučení trefil obránce Macholda tyč.

Na počátku sedmé minuty si premiérovou početní výhodu vyzkoušeli také Jihočeši. Vyloučený Kuchejda strávil na trestné lavici pouhých deset vteřin, než jej zpět do hry vrátila přesná Ptáčkova dorážka po střele Ladislava Kohna - 1:0.

První letošní branka českobudějovického zadáka jeho spoluhráče vyburcovala a také v následujících minutách byl Mountfield aktivnějším celkem. Po střele obránce Janka sice zazvonila pouze tyč, avšak v šestnácté minutě explodovala vyprodaná aréna podruhé v zápase nadšením, když Cháberu pokořil Jakub Suja - 2:0.

Kladenšti mohli udeřit paradoxně při vlastním oslabení. Při vyloučení Jana Hlaváče vybojoval puk Plekanec, jeho únik ale postrádal gólovou tečku a také proto odcházeli Středočeši do kabin s dvoubrankovým mankem.

Krátce po změně stran zahrozil kladenský forvard podruhé, avšak ani tentokrát si na Kováře nepřišel. A tak se gólově prosadili opět domácí. Konkrétně Václav Prospal, který se po krásné přihrávce Milana Michálka trefil přesně pod horní tyčku - 3:0.

Až za tohoto stavu zvedali ruce nad hlavu také hosté. Při vyloučení Michálka se k volnému puku dostal Jaromír Jágr a odrazem o Kováře zaznamenal svou třiadvacátou trefu v sezoně - 3:1.

Zajímavá podívaná pokračovala i v následujících minutách. Nebezpečnější byli bezesporu Jihočeši, avšak ani Suja, Květoň, či Prospal s Hanzalem stavem před odchodem do kabin ve prospěch svého týmu nepohnuli.

Na přelomu druhé a třetí části hráli domácí dlouhé vteřiny v pěti proti třem, pojišťující trefu při dvojnásobní početní výhodě ale nepřidali.

Na pojišťující zásah si tak museli počkat do 46. minuty, v níž Cháberu překonal Michálek - 4:1. Když o pouhých 38 vteřin později zvýšil už na hrozivých 5:1 svou druhou brankou v zápase Suja, přenechal Chábera své místo v modrém půlkruhu Cikánkovi.

Ve zbývajícím průběhu utkání už se nic výrazného nestalo a Jihočeši tak se svými příznivci, a s loučícím se obráncem Andrew Ferencem, mohli oslavit zisk cenných tří bodů.