Česká akrobatka otvírala kvalifikaci, což nebývá výhodná pozice, neboť rozhodčí se teprve bodově „zastřelují“. Skončila šestá. „Pořád bojuju s časem. Já to prostě mám v hlavě, že to hned nepustím. Přitom, když se mi to omylem rozjede, zvládám skoky i ve velké rychlosti. Ale tohle byla trať s hodně krátkou střední pasáží a já to nemohla dohnat,“ komentovala svůj výkon.

Druhá česká reprezentantka Tereza Vaculíková skončila 22. a získala tak prvních devět letošních bodů.

V osmifinále proti mladičké Australance Britteny Cox podlehla Sudová na body 17:18. „Pokud to zvládneš v technice, nemusíš být ani tak rychlý. Ale ona jela dobře, neudělala chybu. A v duálech to bývá ovlivněno hodně tím, kdo dojede první do cíle. Zkrátka se musím naučit víc riskovat.“ Její přemožitelka pak došla až do semifinále.

Triumf z prvního závodu v Ruce zopakovala Američanka Heather McPhie. „Finále bylo správně, ale v semifinále jsem si myslela, že měla spíš postoupit Justine (Dufour-Lapointe). Obě Američanky by v singlech určitě nezajely tak dobře,“ hodnotila Sudová ještě své soupeřky. Mezi muži se radoval Američan Bryon Wilson před čtyřčlennou kanadskou jízdou.

Přes vánoce se chystá potrénovat doma, potkáte ji i na tradičním štědrodenním setkání akrobatů na Bedřichově. Na pětidílnou zámořskou šňůru světového poháru dolétá 10. ledna.