Orli Znojmo - KHL Medveščak Zagreb 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)

• Branky a nahrávky: 21. Fiala (Pláněk, Bickell), 40. Bořuta (Lattner, Strömberg) - 17. Buck (Sertich), 46. Fraser (Miller, Sertich), 52. Bouchard (Brine), 60. Brine (Sertich, Naglich). Rozhodčí: Kincses, Kamsek - Hribar, Kovacs.
  • Sestavy:
  • Orli Znojmo: Landsman (Kacetl) - Henry, Pláněk, Wharton, Bořuta, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Bartoš, Lattner - Podešva, Šeda, Havlík - Komínek, Beroun, Rožník.
  • KHL Medveščak Zagreb: Kristan (Ouzas) - Letang, Waugh, Sertich, Maculay, Martinovič, Božič, Vedlin - Koren, Bride, Bouchard - Greentree, Buck, Perkovich - Miller, Naglich, Fraser - Trstenjak, Yelovich, Kostovič.

Záhřeb překvapil domácí výběr tvrdou hrou na hranici faulu. Znojemští byli touto taktikou mírně zaskočeni, přesto dokázali statečně odolávat. Tvrdá hra přinesla premiérovou početní výhodu už po čtyřech minutách hry, kdy si šel odpykat dvouminutový trest za podražení Perkovich. Přesilovka ovšem zůstala nevyužita.

Po sedmi minutách vybídli hráči Záhřebu domácí ke druhé přesilovce, za nedovolené bránění si šel odpočinout Greentree. Ani druhá početní výhoda se Orlům nevydařila a branku hostů téměř neohrozili.

Následně se hrálo dlouhé minuty ve středním pásmu bez vyložených šancí na obou stanách. Až v sedmnácté minutě se dostali ke slovu hosté a hned se mohli radovat z úvodní branky zápasu. Brandon Buck ujel obráncům a přesnou ranou mezi betony otevřel skóre - 0:1.

Po změně stran zvýšili domácí obrátky. Po necelé minutě se dostal k puku Ondřej Fiala a střelou z mezikruží srovnal na 1:1.

Tvrdší styl hry přinášel na obou stranách kvalitní hokej, ale také častá vyloučení. Hosté o sobě dali vědět po třech minutách, když Landsmana překonal Waugh, domácího strážce ale zachránila horní tyčka.

Další průběh prostřední dvacetiminutovky ovlivnila opět hra při nestandartním počtu hráčů na ledě. Žádný z týmů ale kotouč za soupeřova brankáře nedostal.

Změnu skóre přinesla až poslední vteřina druhé třetiny, v níž kapituloval Kristan po střele Antonína Bořuty, který se jako první zorientoval ve skrumáži před hostujícím brankářem - 2:1.

Jihomoravané vstupovali do závěrečné části s jednobrankovým náskokem. O ten ale nejdříve přišli, aby ve zbývajícím průběhu řádné hrací doby ztratili naději i na jakýkoliv bodový zisk.

Po necelých šesti minutách srovnal na 2:2 Curtis Fraser. Vyrovnávací trefa hosty nakopla a Znojmo rázem tahalo za kratší konec. Vyloženou příležitost Letanga ještě dokázal Landsman zlikvidovat, avšak v 52. minutě už byl krátký na zakončení Kanaďana Boucharda - 2:3.

Závěrečných sedm minut se neslo ve znamení marné snahy Orlů o vyrovnání. Hosté precizně bránili a co prošlo, to pochytal spolehivý Kristan.

Dvě minuty před uplynutím řádné hrací doby si Orli vyžádali oddechový čas, po němž zůstal Landsman pouze na střídačce a domácí trenéři sáhli k risku s šesti bruslaři v poli. Ten ale kýžené vyrovnání nepřinesl. Veškeré naděje nakonec pohřbil David Birne, jenž střelou do opuštěné klece upravil na konečných 2:4.