V Evropě bylo prodáno více než půl milionu vozů i30 od zahájení prodeje první generace této modelové řady v roce 2007. Tento úspěch byl hnací sílou na cestě k nedávnému překonání hranice 1 milionu prodaných vozů i30 v celosvětovém měřítku.

Nová generace i30 je, stejně jako první i30, vyráběna ve velmi oceňovaném výrobním závodě Hyundai v Nošovicích v České republice. V tomto výrobním závodě dosud vzniklo více než půl milionu vozů modelu i30, které jsou vyváženy do 60 zemí Evropy, Blízkého východu, Afriky, stejně jako do regionu Australasie a Karibiku.

Allan Rushforth, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe, k tomu poznamenal: „Modelová řada i30 byla od uvedení na trh v roce 2007 těžištěm nabídky naší značky v Evropě. Byl to náš první vůz navržený a vyráběný v Evropě a nabízející zákazníkům vysokou kvalitu, nízké emise a vynikající poměr mezi cenou a výkonem, což jsou všechno vlastnosti spojované v současnosti se značkou Hyundai.“

Kromě toho, že jsou vyráběny v Evropě, byly první i současná druhá generace i30 navrženy a vyvinuty v Evropském technickém středisku Hyundai Motor a jejich evropský design je založen na charakteristických fluidních tvarech vozů Hyundai. Nová generace modelové řady i30 byla nedávno rozšířena o třídveřový model, který doplňuje kvality pětidveřového hatchbacku a kombi o ještě sportovnější eleganci.

Stejně jako všechny nové modely uváděné na evropský trh, přináší nová generace i30 uživatelům jistotu bezkonkurenční 5leté komplexní záruky Hyundai, jejíž součástí je 5letá záruka bez omezení počtu ujetých kilometrů, 5 let asistenčních služeb zdarma a 5 let kondičních prohlídek, rovněž zdarma.