ORLI ZNOJMO - EC Villacher SV 7:2 (4:0, 1:2, 2:0)

• Branky a nahrávky: 5. Strömberg, 10. Lattner (Bořuta), 11. Strömberg (Stehlík), 13. Rožník (Beránek), 32. Lattner, 41. Bickell (Jarůšek, Fiala), 48. Fiala (Lattner) - 23. Ryan (Altmann, Nageler), 29. Peintner (Hotham). Rozhodčí: Gebei, Trilar - Hribar, Nagy. Vyloučení: 1:1, navíc Hughes a Wiedergut (oba VIL) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 2065. Střely na branku: 42:35. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 7:2.
  • Sestavy:
  • Orli Znojmo: Landsman (Kacetl) - Lattner, Bořuta, Henry, Kulmala, Stehlík, Štach, Sova - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Pucher, Müller - Havlík, Šeda, Komínek - Beránek, Bartoš, Rožník.
  • EC Villacher SV: Lamoureux (13. Höneckl) - Pretnar, Altmann, Hotham, Unterluggauer, Bacher, Cole, Steiner - Taylor, Ryan, Pusa - Pewal, Peintner, Hughes - Platzer, Göhringer, Nageler - Wiedergut, Hartl.

Průběh první třetiny a prakticky celého utkání měli pevně ve své režii domácí hráči. Hostující výběr na aktivně hrající Znojmo nestačil a často si pomáhal na hranici nebo za hranicí faulů.

Jako první zahrozili hosté, avšak znojemský Landsman si hned na úvod připsal kvalitní zákrok. Poté se aktivita přestěhovala na znojemské hole. Už po čtyřech minutách otevřel skóre utkání finský útočník Kim Strömberg, který se nejlépe orientoval ve skrumáži před brankou a úspěšnou dorážkou poslal Jihomoravany do vedení - 1:0.

Následovala poměrně nezáživná pasáž, kterou ukončila až druhá branka zápasu. K radosti znojemského publika lovil kotouč ze své sítě opět Lamoureux, kterého s přispěním hostujících zadáků prostřelil Lattner - 2:0.

Ještě neutichla radost z gólové trefy s pořadovým číslem dvě a už zde byl další přesný zásah. Jakub Stehlík pálil od modré, do střely vložil hůl Strömberg a svou druhou brankou v zápase zvýšil už na 3:0.

Rakouský tým byl vývojem zápasu evidentně zaskočen a ve třinácté minutě inkasoval počtvrté. Po přesné střele Rožníka opustil Lamoureux své místo a ve zbývajícím průběhu utkání tak hosté museli spoléhat na um Thomase Höneckla.

Střídání golmanů znojemský brankostroj na dlouhé minuty zastavilo a ke slovu se začali čím dál častěji dostávat také hosté. Landsman byl ale pozorný a o čistý štít se v úvodní dvacetiminutovce připravit nenechal. Stejně si vedl také jeho prostějšek Höneckl a do kabin se tak odcházelo za stavu 4:0.

Prostřední dvacetiminutovka přinesla mnohem vyrovnanější podívanou. Hosté zvýšili aktivitu a čím dál více se tlačili před domácího strážce. Nejdříve Landsmana ohrozil Hotham, následně pálil do tyče Pewal. Zlepšený výkon nakonec hostům přinesl gólovou radost, když Landsmana pokořil přesnou střelou Derek Ryan - 4:1.

V následujících minutách se hra přelévala ze strany na stranu a daleko nebylo ani k šarvátkám. Čtyřbrankový náskok mohl vrátit domácím Bartoš, který ovšem pouze provětral Hönecklovu lapačku. Orli začali opět zvyšovat obrátky, avšak střely Puchera s Komínkem si cestu za záda spolehlivého gólmana nenašly.

A tak udeřili paraodoxně opět hosté, když se střelou Peintnera mezi Landsmanovy betony dostali téměř na kontakt - 4:2. Jihomoravané ale drama nepřipustili. Vyložená příležitost Jana Šedy ještě brankou neskončila, avšak o pár desítek vteřin později si vyjel zpoza klece Lattner, najel si před Höneckla a přesnou střelou definitivně zlomil odpor rakouského celku - 5:2.

Definitivní pojistku přidal na počátku závěrečného dějství Bryan Bickell, který dovedl ke zdárnému akci brejkovou situaci - 6:2. Za rozhodnutého stavu hosté opět přitvrdili, avšak tato cesta k úspěchu nevedla. Naopak, v přesilové hře se hezkou individuální akcí prezentoval Ondřej Fiala, který v 48. minutě upravil na konečných 7:2.