HC BENÁTKY NAD JIZEROU – IHC PÍSEK 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

• Branky: 27. Klimt (Skořepa, Galamboš), 28. Mrkvička (Král), 50. Skořepa (Galamboš) – 38. Semrád (Šperger), 59. Ferebauer (Vlček, Drtil), rozhodčí: Doležal – Guth, Ditrich, vyloučení: 3:4, využití: 3:0, diváků: 228.

První třetinu odehrál písecký soubor na promrzlém benáteckém stadionku velmi zodpovědně. Domácí tým, který už pětkrát na svém ledě neztratil ani bod, se během úvodních dvaceti minut neprodral do jediné vyložené šance. Když už nějaké nebezpečí před píseckou brankou vzniklo, poradil si s ním pozorný Halmoši. To samé bylo k vidění na druhé straně ledové plochy. Ani jeden z týmů navíc nedokázal využít přesilovou hru.

Od úvodních vteřin druhé třetiny přidali Středočeši na pohybu i důrazu, naopak písecký celek pod jejich zvýšeným tlakem z kvalitní hry z první části slevil. K vyjádření tohoto herního obrazu posloužily domácím hráčům přesilové hry. Už ve 27. minutě zužitkoval jednu z nich zkušený Klimt. Jen o minutu a půl později se prosadil střelou z hranice kruhu obránce Mrkvička a bylo to 2:0. Benátky tak lehce přišly k dvoubrankovému náskoku a Písečtí nadále tahali za kratší konec. Zpět do hry je dostala až 38. minuta, kdy svůj útočný výpad zakončil nadvakrát důrazný obránce Semrád. Ve zbytku třetiny zahrozila družina z jihu Čech ještě dvakrát, ale stav 2:1 se už nezměnil.

Hostující mužstvo odehrálo s Benátkami naprosto rovnocennou třetí třetinu, ale k úspěchu to nakonec nevedlo. Jejím klíčovým momentem se stala třetí využitá přesilovka středočeského týmu, kterou přetavil v opětovné dvoubrankové vedení Skořepa. V závěru Písečtí utkání přece jen zdramatizovali brankou Ferebauera a při závěrečné hře bez brankáře dokázali Středočechy sevřít v jejich obranném pásmu, vyrovnání však nepřišlo a ze zisku všech tří bodů se tak nakonec radovali domácí.

Ohlasy po utkání:

• Jindřich Setikovský, trenér IHC Písek: „"Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas. Rozhodla ho pětiminutovka ve druhé třetině, ve které jsme se nechali dvakrát vyloučit a následně jsme z toho obdrželi dva góly. Řekl bych, že v první třetině jsme byli o trošku lepší než soupeř. Poslední třetina byla vyrovnaná. Rozhodla zkušenost domácích hráčů, kteří nám dokázali dát góly, protože to jednoduše řečeno prostě umí. My jsme měli také šance, ale nejsme schopni se trefit do brány. Sice jsme v zápase dali dvě branky, ale šance jsme měli na čtyři."