Dva nové modely s označením GT dostanou pod kapotu novou verzi motoru Kia 1.6 GDI (Gasoline Direct Injection) s přímým vstřikováním benzinu, vybavenou výfukovým turbodmychadlem typu twin-scroll (se dvěma oddělenými kanály pro přívod výfukových plynů) a zesílenými vnitřními komponenty. Touto úpravou došlo k výraznému navýšení výkonu a točivého momentu. Výkon dosáhl150 kW (204 k), což je o 51 % více než u nepřeplňovaného motoru. Točivý moment vzrostl o 61 % na 265 N.m.

Stejně jako celá řada cee´d, i nové modely jsou vybavené šestistupňovou manuální převodovkou. Nabídnou pozoruhodnou dynamiku demonstrovanou zrychlením z 0 na 100 km/h za pouhých 7,9 sekundy. Vyšší úrovni výkonu odpovídají další výrazné změny provedené v nastavení podvozku a zavěšení kol, což je zárukou potěšení z jízdy.

Nápadný exteriér má agresivnější výraz. Upravená maska chladiče a mřížky pro přívod vzduchu, přední a zadní světlomety, mohutnější nárazníky, 18“ kola z lehké slitiny, červené brzdové třmeny a speciální laky – to jsou základní charakteristické znaky obou provedení s vysokým výkonem. Modely GT se liší rovněž párem světlometů pro denní svícení složených ze čtyř LED, které připomínají drahokamy a podtrhují ještě výrazněji sportovní charakter a současně pozitivně ovlivňují bezpečnost. V interiéru umocní sportovní atmosféru sedadla Recaro, hliníkové pedály a speciální materiály povrchů.

Zahájení výroby modelů obou modelů GT ve výrobním závodě Kia v Žilině je plánováno na polovinu května 2013. Na českém trhu se objeví od poloviny roku. Ceny a specifikace budou zveřejněny před uvedením obou novinek na trh.