HC STADION LITOMĚŘICE – IHC PÍSEK 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

  • Branky a nahrávky: 8. Žalčík (Luňák), 30. Sobotka (Kříž), 37. Gerhát (Slížek), 39. Žalčík (Simon), 60. Mrňa (Luňák) – 11. Polodna (Vlček), 49. Vlček (Růžička). Rozhodčí: Hejduk – Guth, Rittich. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1. Diváci: 670. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Úvod zápasu si celek z jihu Čech za rámeček dát nemohl. Jeho hráči zaostávali za soupeřem v pohybu a brankář Halmoši byl v časté permanenci. Jediným zábleskem v šedi píseckého vstupu do zápasu se stal rychlý protiútok, při kterém trefil Sedláček tyč odkryté litoměřické branky.

V osmé minutě se domácí odrazili do zaslouženého vedení - střelecký pokus Žálčíka z hranice kruhu sice Halmoši stihl přibrzdit, puk ale nakonec přece jen doklouzal za brankovou čáru.

Po inkasované brance hosté přece jen získávali pevnou půdu pod nohama a několika nebezpečnými výpady ukončili domácímu brankáři Přikrylovi dovolenou. V 11. minutě se za to písecký tým při své početní převaze odměnil vyrovnáním. Přihrávka Vlčka od zadního mantinelu našla před brankou píseckou ničivou zbraň posledních dnů Polodnu, a ten se prosadil už posedmé z osmi zápasů v řadě.

Zbylé minuty první třetiny nabídly oboustranný "hurá hokej" s řadou rušných momentů, ale také zbytečných chyb. Zaměstnanějším z obou gólmanů byl Halmoši, nerozhodný stav však zůstal v platnosti.

Do druhé třetiny už v píseckém dresu nenastoupil útočník Tomáš Rod, který putoval do litoměřické nemocnice s otřesem mozku a s výpravou domů neodcestoval.

To však nebyla jediná hostující ztráta. Hra Píseckých pozbyla potřebného náboje, naopak v ní přibylo ohromné množství individuálních a taktických chyb. Není proto divu, že se tím Severočechům otevřela vcelku snadná cesta k zisku vedení. Ve 31. minutě vrátil vedení na litoměřickou stranu přesnou ranou z mezikruží Sobotka. Třetí branka domácího Stadionu se narodila v 37. minutě, kdy Halmošiho překonal zakončením á la Forsberg ze samostatného úniku Gerhát. V poslední minutě druhé části přidal svou druhou branku v utkání šikovný sparťanský útočník Žálčík a po čtyřiceti minutách svítil na tabuli stav 4:1.

Ve třetí části už k výraznějším proměnám nedošlo. Písečtí sice šli vytouženému zvratu naproti a díky brance Vlčka skutečně vykřesali naději, víc ale v utkání nestihli.

Čas pro možný výsledkový obrat přitom už předtím prodloužil Halmoši, který chytil několik slepených tutovek domácích útočníků a zneškodnil i Mrňův samostatný nájezd. Stejný litoměřický forvard se přesto do gólových statistik zapsal, když využil několikerou šanci svého týmu při hostující hře bez brankáře a uzavřel skóre utkání.