SK Horácká Slavia TřebíČ - HC Benátky n.J. 3:4 p. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

• Branky a nahrávky: 8. Šlahař (Čuřík, Nahodil), 20. Čuřík (Nahodil, Rangl), 43. Dolníček - 8. Maďar (Král, Šimek), 10. Plodek (Chlapík, Král), 23. Miškovský (Chlapík), 64. Jaroměřský (Vitásek, Skořepa). Rozhodčí: Humpolíček - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 5:6, navíc Dlapa (Třebíč) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1270. Střely na branku: 24:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:3, 3:3, 3:4.
  • Sestavy:
  • SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Rangl, Malena, Bilčík, Sláma, Dlapa, Dietz, Čejka - Vondráček, Dolníček, Burian - Čuřík, Nahodil, Šlahař - Ostřížek, Kaut, Fořt - Přibyl, Moučka, Kadela E.
  • HC Benátky nad Jizerou: Vošvrda - Šimek, Kolmann, Vitásek, Jaroměřský, Ulrych, Vála - Jech, Skořepa, Klimt - Chlapík, Plodek, Miškovský - Maďar, Král, Pabiška - Vařecha, Liška, Mrkvička.

Průběžně čtvrtý tým první hokejové ligy hostil doma hokejisty Benátek nad Jizerou. Oba celky zvolily od úvodních minut nejen ostré tempo, ale především také ostré lokty. Hosté hráli od počátku zápasu velmi důrazně, což vyústilo v několik trestů.

Již po čtyřech a půl minutách se proti pravidlům provinil Pabiška, který si šel odpočinout na dvě minuty za podražení. Premiérovou početní výhodu sice domácí nevyužili, avšak po faulu Kolmanna si v krátkém sledu vybojovali další přesilovku a ta už gólovou tečku nepostrádala. Třebíčskému Jakubu Šlahařovi stačilo pouhých deset vteřin k jejímu využití - 1:0.

Z branky se však domácí příliš dlouho neradovali. O pouhých 23 vteřin později byl úspěšný také hostující Patrik Maďar, jenž srovnal na 1:1.

Od tohoto okamžiku diktovali tempo hry především hosté a za svou aktivitu byli brzy odměněni druhou brankou. Po faulu Davida Ostřížka si Benátky zahrály v pěti proti čtyřem a pouhé dvě třetiny před návratem mladého forvarda na ledovou plochu pokořil Čiliaka Jan Plodek - 1:2.

Do kabin se přesto odcházelo za vyrovnaného stavu, když krátce před úvodní sirénou srovnal Jakub Čuřík - 2:2.

Po změně stran pokračovala obě mužstva v nastoleném trendu. Už ve třetí minutě ujel domácí obraně Daniel Mikšovský a povedeným blafákem poslal puk za záda Čiliaka potřetí - 2:3.

Hosté poté vsadili na precizní defenzivu, z níž vyráželi k nebezpečným protiútokům. Horácká Slavia se všemi silami snažila o vyrovnání a v průběhu prostřední dvacetiminutovky si vypracovala řadu slibných šancí, nicméně liberecký brankář v dresu Benátek, Tomáš Vošvrda, chytal spolehlivě a změnu skóre nepřipustil.

V samotném závěru druhého dějství měl navíc i štěstí, když střelu Dolníčka zastavila horní tyčka jeho svatyně.

Na počátku závěrečné části se měnilo skóre pošesté, tentokrát zásluhou hráčů z Vysočiny. Co se Dolníčkovi nepovedlo v závěru druhé třetiny, to si vynahradil v 43. minutě, kdy střelou od modré vyrovnal na 3:3.

Branková konstrukce pomohla Vošvrdovi ještě jednou, když střela Buriana trefila tyč za již překonaným gólmanem Benátek.

V samotném závěru utkání mohli domácí rozhodnout při dvojnásobné početní výhodě, avšak hosté krušné okamžiky ustáli a napínavý duel dovedli do prodloužení.

V nastavení byl nejdříve vyloučen třebíčský zadák Ondřej Dlapa, jehož prohřešek domácím ještě prošel, následná přesilovka už však utkání ukončila, když Čiliaka prostřelil Jaroměřický, jenž tak zajistil svému týmu cenný druhý bod.