ORLI ZNOJMO - EC-KAC 3:4 p. (0:3, 0:0, 3:0 - 0:1)

• Branky a nahrávky: 42. Henry (Havlík, Pucher), 58. Štach (Fiala, Pláněk), 59. Bickell (Henry, Pucher) - 9. Lammers (Myers, Scofield), 14. Pirmann (Schuller, Lammers), 16. Schellander, 64. Cogliano (Scofield, Furey). Rozhodčí: Sporer, Veit - Hofstätter, Hollenstein (všichni Rakousko). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2 145. Střely na branku: 40:45. Průběh utkání: 0:3, 0:0, 3:3, 3:4.
  • Sestavy:
  • ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pláněk, Sova, Henry, Kulmala, Stehlík, Štach, Bořuta, Škadra - Jarůšek, Fiala, Strömberg - Bickell, Pucher, Havlík - Beroun, Šeda, Lattner - Beránek, Bartoš, Rožník.
  • EC-KAC: Swette - Paul, Myers, Reichel, Kirisits, Furey, M. Schumnig, Steiner, S. Schumnig - Lammers, Gagner, Lundmark - Pirmann, Doell, Schuller - Geier, Cogliano, Scofield - Berr, Schellander, Rassl.

Znojemští se v zápase trápili už od samotného začátku. Jihomoravanům se nedařilo zastavovat ofenzivní výpady soupeře, ani na druhé straně gólově zúročit své příležitosti. Skóre zápasu otevřel už v desáté minutě hostující John Lammers, když využil premiérové početní výhody hostujícího týmu - 0:1.

O pět minut později skóroval Markus Pirmann, po asistencích Schullera a Lammerse - 0:2. Třetí, a zároveň také poslední, gól hostů v základní hrací době vstřelil v sedmnácté minutě Paul Schellander - 0:3. Do kabin tak Orli odcházeli s tříbrankovým mankem.

Prostřední dvacetiminutovka se nesla ve znamení minimálního počtu střel a vyložených příležitostí. Hra Znojma se sice zlepšila, kýžený snižující zásah však stále nepřicházel. Znojmu ke korekci skóre nepomohly ani přesilové hry. Když gólovou tečku postrádaly také střely Štacha se Sovou, šlo se do šaten za stejného stavu, jaký svítil na ukazateli skóre po první části.

Závěrečná třetina přinesla výraznou změnu. Už po dvou minutách se v přesilové hře prosadil Burk Henry, který tak odstartoval stíhací jízdu Orlů za vyrovnáním - 1:1.

Jihomoravané poté marně bušili do hostujících vrat a zdálo se, že na body nedosáhnou. V 58. minutě ale střelou z velkého úhlu snížil Lubomír Štach a hosté se rázem začali strachovat o výsledek - 2:3.

Za nejtěsněšího stavu sáhli domácí trenéři ke hře bez brankáře a risk se jim vyplatil. V předposlední minutě se prosadil také Bryan Bickell a k radosti znojemského publika poslal tento dramatický duel do prodloužení - 3:3.

V nastaveném čase byli Orli výrazně aktivnější, avšak výborného brankáře Klagenfurtu počtvrté pokořit nedokázali. Co se nepodařilo Jihomoravanům, to se na druhé straně povedlo hostujícímu Coglianovi, který v početní výhodě rozhodl o osudu utkání - 3:4.