HC ORLI ZNOJMO - HDD TELEMACH OLIMPIA LJUBLJANA 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

• Branky a nahrávky: 20. Pláněk, 32. Havlík (Bickell), 34. Bartoš (Beránek, Bořuta), 47. Jarůšek (Fiala) - 57. Cvetek (Ropret, Pesjak), 57. Ograjensek (Ankerst). Rozhodčí: Erd, Smetana - Hofer, Smeibidlo (všichni Rakousko). Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 2098. Střely na branku: 40:46. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
  • Sestavy:
  • ORLI ZNOJMO: Landsman - Škadra, Pláněk, Henry, Kulmala, Stehlík, Štach, Bořuta, Sova - Jarůšek, Fiala, Strömberg - Bickell, Pucher, Havlík - Beroun, Šeda, Lattner - Beránek, Bartoš, Rožník.
  • HDD Telemach Olimpija Ljubljana: Kuhn - Coulombe, Thomas, Ratchuk, Groznik, Cvetek, Erman, Grahut, Pesjak - D´Alvise, McBride, Muršak - Verlič, De Vergilio, Ž. Pance - E. Pance, Mušič, Ropret - Ankerst, Hočevar, Ograjenšek.

Znojmu se poslední dva zápasy vůbec nevydařily. V obou případech prohrál s Grazem, nejdříve na půdě soupeře 0:3, následně i v domácím prostředí, tentokrát poměrem 2:4.

Orli chtěli tuto nepříznivou statistiku vylepšit v zápase se slovinskou Lublaní. Znojmo se propadlo na průběžnou sedmou pozici, přesto do utkání vstupovalo v roli favorita. Soupeři se spolu v letošní sezoně utkali již dvakrát, oba si ze vzájemných střetnutí odnesli po jednom vítězství.

Celý zápas se hrál poměrně rychlý a pohledný hokej s minimem přerušení. Jako první o sobě dal vědět již ve druhé minutě domácí tým, kdy vyzkoušel pozornost brankáře Kuhna Roman Havlík. Svoji příležitost si vypracovali také hosté, ale Landsmanova lapačka byla ve správný okamžik na správném místě.

Blízko gólového zásahu byli domácí při premiérové početní výhodě, avšak brankář Kuhn předvedl fantastický zákrok. Přesilovku si vyzkoušeli následně také hosté, ale Landsmanovu svatyni při ní výrazněji neohrozili.

Pouhých deset vteřin před odchodem do kabin propadlo za záda hostujícího gólmana nahození Martina Pláňka a Znojemští tak odcházeli do šaten s jednogólovým náskokem.

Ve druhém dějství odstartoval přehlídku šancí opět domácí tým tečí Adama Havlíka. Vzápětí vystrčila drápky také Lublaň, když úplně osamocený Ratchuk přestřelil v obrovské šanci branku.

V domácím dresu byl po celý zápas velmi aktivní Havlík, který se ve 32. minutě dočkal zasloužené odměny, když přesnou ranou k tyči zvýšil náskok Orlů na 2:0.

O tři minuty později se oslavné sirény rozezněly znovu. Ve skrumáži našel puk nejrychleji David Bartoš a Znojmo vedlo rázem už 3:0.

Za tohoto stavu si hosté vyžádali oddechové čas, avšak aktivita byla nadále na holích Znojma. Vedení Jihomoravanů mohl navýšit při úniku Strömberg, leč v zakončení úspěšný nebyl.

Závěrečná dvacetiminutovka se hrála především na polovině Znojma, avšak spolehlivý Landsman držel nadále čistý štít.

V 47. minutě tak udeřilo opět na druhé straně, když Richard Jarůšek zvyšoval po přihrávce zpoza brány na 4:0.

Až za tohoto stavu se hostům z Lublaně podařilo skórovat, a to hned dvakrát. V 57. minutě pokořil domácího strážce Cvetek a v téže minutě upravil na konečných 4:2 pro Znojmo Ken Ograjenšek.