SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

• Branky a nahrávky: 3. Vondráček (Dolníček, Malena), 20. Vondráček (Rangl), 37. Ostřížek (Kaut, Fořt), 46. Fořt (Kaut, Ostřížek) - 40. Husák (Gerhát, Lapšanský), 60. Mrňa (Žalčík, Gerhát). Rozhodčí: Humpolíček - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1370. Střely na branku: 37:40. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

Litoměřice přijely do MANN-HUMMEL arény po vítězství 3:1 nad jihlavskou Duklou v dobré náladě. Dvě obdržené branky v první třetině jim ale na klidu nepřidaly a i přes veškerou snahu se hostům nepřízné skóre ve zbytku utkání otočit nepodařilo.

Třebíčtí vstřelili úvodní branku zápasu prakticky z první vážnější šance, kdy se přesnou dorážkou prezentoval Tomáš Vondráček - 1:0.

Velká hrozba Litoměřic přišla z hole Žovince, Marek Čiliak ale střelu z mezikruží pohotově zlikvidoval. V následujících minutách se hra přelévala ze strany na stranu, avšak bez vážnějších šancí. Až ve dvanácté minutě zahrozil Rudovský, golman Třebíče si ovšem s jeho stahovačkou poradil a ani následná dorážka kýžené ovoce nepřinesla.

Třebíč na tlak Litoměřic odpověděla nastřelenou tyčí a před koncem úvodní dvacetiminutovky se po střele Davida Rangla prosadil opět Tomáš Vondráček - 2:0.

První polovinu druhé třetiny měli ve své režii hráči Litoměřic. Herní převahu jim však kazila mizerná koncovka. Hosté spálili několik gólových příležitostí a ve druhé dekádě jejich snahy postupně opadaly. Rovněž v této části se hrálo dlouho s minimem šancí a zajímavých akcí na obou stranách.

Litoměřice měly puk v držení častěji, ale akci končící brankou se jim vytvořit nepodařilo. Co se ovšem nepovedlo hostům, to se podařilo na druhé straně domácímu Davidu Ostřížkovi - 3:0. Jiskřičku naděje do závěrečné části vykřesal hostům Patrik Husák, jenž třináct vteřin před druhou sirénou připravil Čiliaka o čisté konto - 3:1.

Na počátku závěrečného dějství dostala Třebíč možnost zvýšit svůj náskok při přesilové hře, tuto možnost ale nevyužila. Za zmínku stojí pouze střela Vondráčka, kterou dokázal Přikryl zlikvidovat. Marek Čiliak se na druhé straně zapotil po střele Žalčíka a při následně rostoucím tlaku hostů.

Slovo si tak vzali opět domácí, kterým Tomáš Fořt vrátil tříbrankový náskok - 4:1. Pro Litoměřice už situace nevypadala vůbec dobře, mrzet je mohla především nevyužitá přesilovka v pěti proti třem.

V samotném závěru utkání se hosté přece jen dočkali, Pavel Mrňa snížil jedinou vteřinu před koncem zápasu na konečných 4:2. Z vítězství se tak mohli opět radovat hráči Horácké Slávie, kteří si na své konto připsali pátou výhru v řadě.