Termografickým měřicím systémem lze zobrazit teplotní pole měřeného objektu, ale pouze na jeho povrchu. Obor termografie se v širším měřítku rozvinul společně s rozšířením infračervených kamer, pro které se obecně vžilo slovo termovizní kamera, resp. termovize.

Není barva jako barva

Využití termovize je velmi široké. Nepostradatelná je například při hledání pohřešovaných v nepřehledném a nepřístupném terénu, ale hlavně se s ní můžeme setkat v oblasti stavebnictví. Dokáže spolehlivě objevit zvýšené tření nebo namáhání konstrukčních materiálů.

Můj dům můj hrad

Termovizní kamera dokáže komplexně snímat veliké celky, jako jsou obytné domy. Starší budovy i novostavby často vykazují konstrukční závady, které se projevují nehospodárným nakládáním s teplem, snížením tepelné pohody a životnosti stavebních materiálů, což může vést až ke zhoršení statiky budovy.

Noční můrou projektantů jsou zejména tepelné mosty, které zhoršují celkovou energetickou bilanci stavby. Rovněž vytvářejí podmínky pro vznik plísní. Ty často rostou na místech, kde je nelze vizuální kontrolou odhalit a likvidovat. Plísně jsou nejen zhoubné pro některé konstrukční materiály, např. trámy krovu a střešní latě, ale jsou silnými alergeny s karcinogenními účinky.

Termovize neodhalí nejen tepelné mosty, ale objeví i nedostatečnou izolaci obvodového pláště budovy. Častým viníkem vysokých nákladů na topení jsou stará okna nebo nevhodné usazení nových oken. Největší úniky tepla však jsou do prostoru půdy.

Pracovník IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. měří výslednou výšku izolace, Zdroj: ippolna.cz

Pracovník IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. měří výslednou výšku izolace, Zdroj: ippolna.cz

Udělám si sám?

Měření termovizí vypadá zdánlivě jednoduše, ale opak je pravdou. Abychom dosáhli věrohodného výsledku, musí mít obsluha termokamery velkou zkušenost a odborné znalosti. Musí být schopna posoudit, jak zajistit spolehlivost měření, vyhodnotit zdroje problémů a také musí umět negativní vlivy bezpečně eliminovat. Proto měření raději svěříme do rukou odborníků, než to zkoušet sami.

Není nač čekat!

Dárek pro vás! Společnost IP Polná, s.r.o. nyní nabízí všem zájemcům proměření termokamerou zcela ZDARMA. Stačí splnit jen následující podmínky:

  • jste vlastníkem domu nebo objektu s dutým trámovým stropem bez izolace a nebo s nevyužitou půdou bez izolace
  • máte ve stropě nebo na půdě starou izolaci, která už neizoluje
  • už dále nechcete nesmyslně utrácet za energie; naopak rádi ušetříte čas, teplo, peníze

Tak neváhejte, a ještě dnes si objednejte nezávazné proměření zcela ZDARMA a kromě toho vám firma poradí, jak vyřešit úniky tepla nejlevnějším způsobem zateplením stropu minerální foukanou izolací MAGMARELAX.

Akce platí do 14. prosince 2012! Více na www.magmarelax.cz/termokamera nebo na bezplatné lince 800 100 533.