Lokomotiva Louny - Tatran Litovel 33:32 (20:17)

• Střelci branek:
  • Domácí: Brecko -11 branek, Klimt - 7, Hartman - 6, Miko - 3, Vavrica - 3, Semerád - 1, Vacek - 1, Kotěšovec - 1
  • Hosté: Šmíd - 13, Číhal - 4, Konšel - 4, Barabáš - 3, Gottfried - 2, Hanák - 2, Šuba - 2, Čtvrtníček - 1, Sléha - 1

Lounští vstupovali do zápasu v roli favorita, Litovel byla před utkáním na jedenáctém místě s dosavadním ziskem tří bodů, zatímco Louny se pohybují na čele. Navíc, od března roku 2007 nebyly Louny na domácí palubovce poraženy, a tuto rekordní šňůru si dokázaly udžet i dnes.

Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, domácí se sice brzy ujali vedení 2:0, avšak Litovel v páté minutě srovnala gólový účet. Oba celky se poté střídaly v nejtěsnějším vedení.

Hráči Lokomotivy sice byli nebezpeční v ofenzivní části, kde se nejvíce prosazoval Jiří Brecko, avšak zároveň se jim příliš nedařilo v obraně a brankář Kerner měl po většinu času plné ruce práce.

Ve dvacáté minutě prvního poločasu se podařilo Lounským vstřelit dvě rychlé branky a následně odskočit až na rozdíl čtyř branek. Trenér Litovle následně sáhl k prvnímu time-outu. Hosté si poté vynutili tlak, ale vyrovnat se jim nepodařilo a po prvních třiceti minutách tak byl stav utkání 20:17 ve prospěch favorita.

Po přestávce se pokračovalo ve stejném duchu, jako v celém prvním poločase, tedy ve velmi vyrovnaném a neustávajícím tempu. Zároveň se však začala trochu vyostřovat atmosféra utkání. Na hřišti začalo přibývat nedovolených zákroků, což se nelíbilo především skupince fanoušků Litovle, kteří přicestovali se svým týmem na sever Čech.

Po krátkém přerušení utkání se ovšem mohlo pokračovat. V závěrečných minutách se na chvíli podařilo Litovli vyrovnat a zároveň byl vyloučen domácí Václav Klimt. Ve velmi vypjatých závěrečných dvou minutách se ale podařilo domácím znovu odskočit na rozdíl jedné branky a nejtěsnější náskok dokázali udržet do závěrečného hvizdu.

Ohlasy po utkání:

• Jiří Hanus, trenér TJ Lokomotiva Louny: Hráli jsme asi v nejlepší možné sestavě, kterou máme. Podle tabulek jsme určitě byli favority, ale průběh zápasu tomu nenasvědčoval. Soupeři musím pogratulovat, protože hrál dobře a vzhledem k postavení v tabulce předvedl výborný výkon. Umístění v tabulce jejich výkonům příliš neodpovídá, měli několikrát v zápasech smůlu. Jsem rád za dva získané body, ke kterým nám hodně pomohli Jiří Brecko s Václavem Klimtem.