O osudu prvního setu rozhodl hned úvodní gem českého páru na podání. V něm totiž Radek Štěpánek zaznamenal dvě dvojchyby a nechal tak vzpomenout na svoje včerejší utkání s Davidem Ferrerem. Španělé byli po celou dobu prvního setu jednoznačně lepší a zvláště po výborném výkonu Granollerse si po zásluze připsali úvodní sadu poměrem 6:3.

Po zvýšeném počtu nevynucených chyb Marca Lópeze dokázali čeští tenisté ve čtvrtém gemu druhého setu poprvé v zápase prorazit servis soupeře. Následně však Tomáš Berdych získaný brejk nepotvrdil a tak se ve druhém setu začínalo odznovu. V jedenáctém gemu se Španělé dostali k brejkbolu, po jehož proměnění by šli servírovat na vedení 2:0 na sety. Klíčový okamžik utkání však Češi zvládli a dostali se do vedení 6:5. Následující gem se Berdych se Štěpánkem vzepjali na returnu ke třem setbolům, španělský pár ale dokázal všechny odvrátit. Po jedné z mála chyb Granollerse se dostali ke čtvrtému, který proměnil Štěpánek skvělým křížným volejem.

Třetí set byl jednoznačně nejsuverénnější od obou párů na podání. Do stavu 6:5 pro český tým se šlo sadou bez možnosti na brejk. Ve dvanáctém gemu se však opět při podání Marca Lópeze dokázali Češi dostat ke dvěma setbolům a po parádním voleji šestého hráče světa šel český pár do vedení 2:1.

Ve čtvrtém setu již byla herní převaha Čechů zřetelná a v šestém gemu přišel rozhodující brejk. Španělé již nedokázali naleznout odpověď na stále přesnější hru Berdycha se Štěpánkem a za stavu 5:3 měli Češi první dva mečboly. Vítězové letošního Turnaje mistrů ještě dokázali oba odvrátit, do třetice všeho dobrého to však už vyšlo a Češi tak udělali zásadní krok k zisku historicky druhé salátové mísy.