Do Znojma přijeli v devátém kole první florbalové ligy hráči z Pardubic a že se bude jednat o napjaté utkání od začátku do konce, o tom nebylo pochyb. Skóre zápasu lídrů tabulky otevřel už ve čtvrté minutě Pardubický Ivo Teichman po asistenci Jakuba Buriana a o dvě minuty později zvyšoval na 2:0 Michal Janeček. Znojmo se dočkalo snížení až v jedenácté minutě střelou Jiřího Salavy, ale Pardubice záhy odpověděly třetí brankou z hole Radka Formánka. Čtvrtou a poslední branku Pardubic v první třetině vstřelil Tomáš Matys. Znojmo ještě stihlo snížit na rozdíl dvou branek minutu před koncem třetiny díky Petru Číhalovi.

Druhou třetinu vyhrálo jak na branky tak i převahou ve hře Znojmo. Nejprve otevřel skóre druhé třetiny Znojemský Petr Číhal brankou z přesilové hry a po něm skórovali jeho spoluhráči Jiří Salava a Tomáš Kucharič. Pardubičtí si to nenechali líbit a vzápětí se rozpoutala přestřelka která měla za následek tři branky v síti Znojma v rozmezí tří minut. Skórovali Tomáš Matys, Ivo Teichman a Miroslav Daněk. Znojmu se ale nejprve v přesilovce podařilo střelou Petra Ostrého snížit a pak i vyrovnat díky Petru Číhalovi.

Do třetí třetiny nastupovaly oba týmy se shodným skóre 7:7, to ale třicet vteřin po úvodním vhazování otevřel Pavel Palát ve prospěch Znojma. Pardubicím se podařilo odpovědět až za osm minut brankou Miroslava Daňka a hned po něm skóre Pardubic zvýšil Jakub Burian. Když ve dvanácté minutě zvyšoval Jaromír Lisa na 8:10, Znojmu se šance na vyrovnání vzdalovala. Sice záhy snížil Petr Číhal, ale hned na to opět zvyšoval Jaromír Lisa. V této části zápasu oběma týmy proudily silné emoce a hráči obou týmů se je nebáli projevovat na hřišti a docházelo i na strkanice. Poslední branku Znojma vstřelil Tomáš Kucharič a chvíli na to Znojemské naděje definitvně pohřbil svojí třetí brankou Jaromír Lisa.