A byl to právě český hráč, kdo zahájil program na centrkurtu v pravé poledne proti domácímu hráči Ivo Klecovi. Rosol byl jednoznačným favoritem, oba hráče dělí v žebříčku téměr 400 míst. Rosol však do utkání vstoupil poněkud nervózně, když hned v prvním gamu nabídl soupeři dvojchybou brejkbol, ten však odvrátil vítězným forhendem. Hned v následujícím gamu dokázal sebrat svému soupeři podání a náskok jednoho brejku si zejména díky stabilnímu servisu bez problému uhlídal až do konce setu, který získal poměrem 6:3.

Druhý set rodák z Brna načal stejným způsobem jako ten první, tedy brejkem hned prvního soupeřova servisu. Jednatřicetiletý Slovák se už ve zbytku utkání na returnu k ničemu nedostal a český tenista se tak mohl v kvapíkovém tempu po 62 minutách radovat z postupu do sobotního semifinále.

V nejatraktivnějším duelu dnešního dne se utkal domácí tenista Lukáš Lacko s nejmenším hráčem na okruhu ATP Olivierem Rochusem. Začátku utkání jednoznačně dominoval belgický tenista, když svou strojově přesnou hrou ovládl první set 6:2. Na startu druhého setu však Lacko dokázal Rochuse brejknout a tím i zcela změnit obraz hry. Belgičan začal více chybovat, naopak Slovák sázel jeden vítězný úder za druhým a po výsledku 2:6, 6:3 a 6:2 se mohl společně s domácími fanoušky těšit na zítřejší semifinále proti českému tenistovi.

V Bratislavě měli diváci možnost vidět na vlastní oči i nejvyššího hráče na okruhu, který je známý zejména díky svému dělovému servisu, Ivo Karloviče. V chorvatském derby se utkal s o 30 míst výše postaveným krajanem Ivanem Dodigem. V tomto utkání se nedalo čekat příliš ztracených podání, a také nakonec skončilo u jednoho. Za stavu 5:5 v prvním setu dokázal Dodig po několika nevynucených chybách svého soupeře brejknout a v následující hře již neměl problém set doservírovat. Druhý set byli hráči na podání ještě suverénější a tak o vítězi musel rozhodnout tiebreak. V něm se mladší z Chorvatů Dodig dostal do rychlého vedení 4:0, které již nepustil, tiebreak získal poměrem 7:3 a tím i celý zápas výsledkem 7:5, 7:6.

V posledním dnešním utkání se představil Němec Bjorn Phau, soupeřem mu byl Rumun Marius Copil. V prvním setu se toho mnoho zajímavého neudálo, oba hráči si bedlivě strážili svůj servis. V jedenáctém gamu však přišel přece jen brejk pro Phaua, který následně set dopodával a získal poměrem 7:5. Po prohraném setu však Copil přepnul na vyšší rychlostní stupeň a za pomocí chyb německého hráče získal druhou sadu v poměru 6:1. Třetí set byl zdánlivě nejvyrovnanější, oba hráči se tahali o každý míč. Němec s indonéskými kořeny dokázal svého soupeře brejknout jako první a poté již zápas dokázal dopodávat.

Sobotní semifinálová utkání začínají od 14 hodin zápasem Bjorn Phau – Ivan Dodig. Po nich se na kurtu objeví Lukáš Rosol proti svému slovenskému jmenovcovi Lukáši Lackovi.