Cílem hráčů extraligového Talentu M.A.T. Plzeň byl jednoznačně postup do dalšího kola. Soupeřem jim byl tým Lokomotivy Louny, který je momentálně v přední polovině tabulky první ligy.

Už od začátku byl rozdíl mezi týmy patrný. Louny se sice snažily bránit, ale hosté s extraligovými zkušenostmi měli převahu a po prvním poločase vedli 8:22.

Ve druhém poločase se Louny vzchopily a začaly bojovat, především po výměně brankáře, kdy se po několika odehraných minutách do branky místo Michala Kernera postavil mladík Jakub Fuchs.

Louny přidaly v útoku i obraně a najednou se propastný rozdíl začal zmenšovat. To vše za nadšených reakcí diváků, kteří hnali domácí tým vpřed.

Ve druhé části druhého poločasu se začaly emoce stupňovat a začalo padat také více trestů. K vidění byla rovněž červená karta pro plzeňský tým, napomínána byla i lounská lavička.

Převaha Plzně již nebyla tak výrazná, přesto hosté dokráčeli k jednoznačnému vítězství 21:33.

Talent postupuje do dalšího kola, zatímco Louny se s pohárem loučí.