Hosté zavítají k Otavě v roli výrazného favorita. Opravňuje je k tomu nejen současné tabulkové umístění, ale také aktuální výtečná forma.

Jihlavské mužstvo prošlo v minulých kolech sérií nejtěžších prvoligových střetnutí a zvládlo je parádně. Po vítězství 5:1 v prestižním sousedském derby na třebíčském ledě dokázala Dukla zdolat druhý tým tabulky z Ústí nad Labem (3:1). Vzápětí sice následovala porážka 1:4 v Olomouci, ale v zatím posledním střetnutí měli zase jihlavští fandové pádný důvod k nadšení. Jejich tým sehrál pozoruhodnou bezbrankovou partii s megafavoritem z Mladé Boleslavi, aby ho nakonec sťal v samostatných nájezdech.

Také písečtí hokejisté ale po dlouhé době prožívali opravdu radostné chvilky. Po nevydařeném domácím duelu s Benátkami (1:7) odehráli výtečnou partii na horkém ledě v Kadani a po zásluze si odtud přivezli dva body za výhru 3:2 v prodloužení.

Tento zisk, a především nadšený výkon týmu by se mohl a měl stát odrazovým můstkem pro další těžké boje u dna tabulky. Rozhodně by to Jihlavští neměli mít u Otavy tak jednoduché jako v prvním vzájemném utkání této sezony, kdy doma porazili Písek vysoko 7:1.