V kategorii mužů do 23 let měla Česká republika celkem pět cyklokrosařů. Bohužel ani jednomu se nepodařilo bojovat o medailové pozice a nezískali ani umístění v první desítce. Dvanácté místo Karla Hníky je tak nejlepším výsledkem, kterým se český mužský cyklokros (U23) prezentoval na dráze Chantry Parku. Do jedné minuty ztráty na vítěze se stačil dostat čtrnáctý Vojtěch Nipl, osmnáctý Michael Boroš už ztrácel přes minutu.

Mistrem Evropy se stal Nizozemec Mike Teunissen, který v těsném spurtu porazil krajana Corne Van Kessela. Bronz si z Británie odváží Francouz Loïc Doubey. Závěr závodu mužů do 23 let byl skutečně velmi vyrovnaný, protože čtvrtého v cíli, Belgičana Jense Adamce, dělily od vítěze pouhé dvě sekundy.

V kategorii žen zajela z českých reprezentantek nejlépe Martina Mikulášková, která se ztrátou tří minut obsadila dvanácté místo, druhá Češka Karla Štěpánková byla šestnáctá. Do Británie kvůli nemoci neodcestovala Pavla Havlíková, která měla být při neúčasti zraněné Kateřiny Nashové českou jedničkou.

Závod kategorie elitních žen vyhrála britská cyklokrosařka Helen Wymanová, která ve vyrovnaném finiši porazila Holanďanku Sanne Van Passenovou a na domácí půdě tak získala titul mistryně Evropy. Bronzovou medaili vybojovala další Britka Nikki Harrisová.

Umístění v první desítce byl velmi blízko Karel Pokorný, který projel cílem závodu juniorů jedenáctý se ztrátou necelých dvou minut na vítěze. Dvacátý šestý byl Roman Lehký, třicátý Jan Vastl a třicátý čtvrtý Dominik Vrána. Titul mistra Evropy vyhrál Holanďan Mathieu Van Der Poel, stříbro má Francouz Clément Russo a bronz Yannick Peeters z Belgie.

Mistrovství Evropy v cyklokrosu 2012 – Ipswich, Velká Británie

• Muži do 23 let (U23): 1. Teunissen (NLD) 48:19, 2. Van Kessel (NLD) +0:00, 3. Doubey (FRA) +0:01, 4. Adams (BEL) +0:02, 5. Van Aert (BEL) +0:09, 6. Dolfsma (NLD) +0:19, 7. Venturini (FRA) +0:22, 8. Merlier (BEL) +0:22, 9. Aerts (BEL) +0:22, 10. Van Thourenhout (BEL) +0:22 ... 12. Karel Hník (CZE) +0:23 ... 14. Vojtěch Nipl (CZE) +0:27 ... 18. Michael Boroš (CZE) +1:07 ... 30. Jakub Skála (CZE) +2:23 ... Tomáš Paprstka (CZE) nedokončil
  • Ženy: 1. Wymanová (GBR) 43:52, 2. Van Paassenová (NLD) +0:00, 3. Harrisová (GBR) +0:24, 4. Ferrierová-Bruneauová (FRA) +0:50, 5. Cantová (BEL) +1:14, 6. Chainelová (FRA) +1:26, 7. Dayová (GBR) +1:30, 8. Robinsonová (GBR) +2:00, 9. De Boerová (NLD) +2:21, 10. Van Loyová (BEL) +2:28 ... 12. Martina Mikulášková (CZE) +3:08 ... 16. Karla Štěpánová (CZE) +4:48
  • Junioři: 1. Van der Poel (NLD) 41:25, 2. Russo (FRA) +0:31, 3. Peeters (BEL) +0:31, 4. Budding (NLD) +0:38, 5. Cleppe (BEL) +0:43, 6. Bertolini (ITA) +1:03, 7. Goossens (BEL) +1:12, 8. Joseph (BEL) +1:25, 9. Hermans (BEL) +1:47, 10. Jansen (NLD) 1:48, 11. Karel Pokorný (CZE) +1:52 ... 13. Adam Ťoupalík (CZE) +1:53 ... 26. Roman Lehký (CZE) +3:02, 30. Jan Vastl (CZE) +3:38 .. 34. Dominik Vrána (CZE) +4:35