(1:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
7. Lukeš (Hübl, Posmyk), 26. Lukeš (Majdan, Hübl), 35. Trávníček (Hanzl, Martynek), 37. Posmyk (Lukeš), 43. Hanzl (Stříteský, Trávníček).
23. Zaťovič (Kumstát), 46. Zaťovič (T. Káňa, Gulaši).
Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Ondráček, Pouzar. Vyloučení: 6:6, + navíc Pech 10 min. (hos.), využití: 3:0, v oslabení: 0:0. Diváci: 4150.
Sestavy:
Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Martinka, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Kubinčák, J. Černý, Ručinský - Baláž, Martin Frolík, Rapáč.
Mensator (43. Závorka) - D. Nosek, Gřegořek, D. Kohn, Gründling, MacDonald, Gulaši - Kumstát, Pech, Zaťovič - Skladaný, Skuhravý, Košťál - Pohl, T. Káňa, J. Doležal ml.

Litvínov nemohl do posledního utkání před reprezentační pauzou nasadit do hry obránce Gulu, kterého v sestavě pro tento duel nahradil Martinka. Hosté přijeli na Zimní stadion Ivana Hlinky s novými trenéry Mlejnkem a Kverkou.

Jako první se osmělili hráči Karlových Varů, v úvodních vteřinách jim domácí stihli dvě střely zblokovat, až při té třetí musel zasahovat gólman Francouz. Po dvou minutách už musel vytasit podstatně těžší zákrok proti nebezpečnému pokusu Doležala. Litvínovský strážce se proti střele karlovarského forvarda stihl včas přemístit a ránu vyrazil.

Zajímavý hokej pokračoval i v následujících minutách. Viktor Hübl dostal nabito do pravého kruhu, střela z ideální střelecké pozice mu ale vůbec nesedla. Vzápětí způsobil Kumstát se svými spoluhráči závar před litvínovskou svatyní, avšak puk za brankovou čáru se Západočechům dostat nepodařilo.

Na počátku sedmé minuty si Lukeš připravil na modré čáře puk na střelu, od soupeře dostal trestuhodně mnoho prostoru, čehož využil k otevření skóre - 1:0.

Karlovarským se po nadějném vstupu do utkání přestala dařit kombinace a v následujících minutách dominovaly především obrany obou celků. Prvním vyloučeným hráčem zápasu byl ve 12. minutě litvínovský obránce Holub, kromě střely Noska toho ale Energie mnoho nevymyslela.

Když se gólově neprosadili ani Trávníček a Frolík s Rapáčem, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro domácí Vervu.

Druhé dějství začalo akcí dvojice Lukeš – Hübl, střelu druhého jmenovaného ale stihli hosté zblokovat.

Ve 23. minutě se měnilo skóre podruhé, tentokrát udeřila Energie. Nikým neatakovaný Martin Zaťovič vyjel od mantinelu až před branku a střelou pod horní tyčku vyrovnal - 1:1.

O tři minuty později se hosté dopustili v jednom střídání hned několika prohřešků, potrestán byl jen ten Kohnův, přesto jej domácí využili k opětovnému získání jednobrankového náskoku. Byl u toho opět Lukeš, který za pouhých pět vteřin vrátil karlovarského zadáka zpět do hry - 2:1.

V 35. minutě už vedli Krušnohorci o dvě branky. Téměř minutovou výhodou dvou mužů v poli nepohrdl Michal Trávníček, který střelou mezi betony pokořil Mensatora potřetí - 3:1.

V pokračující přesilové hře pěti proti čtyřem prověřil Mensatorovu pozornost aktivně hrající Lukeš, karlovarský gólman jeho střelu vyrazil, avšak proti následnému zakončení Marka Posmyka už byl bez šance - 4:1.

V čase 42:44 se tečí Stříteského střely prosadil Robin Hanzl - 5:1. V tento moment skončilo nedělní derby pro Lukáše Mensatora, který přenechal své místo v brankovišti Závorkovi. Karlovarský náhradník už ve zbývajícím průběhu utkání neinkasoval, avšak jeho bezchybný výkon už Západočechům nebyl příliš platný.

Definitivní podobu dal výsledku v 46. minutě Martin Zaťovič, který svým druhým zásahem upravil na konečných 5:2 pro Vervu. Krušnohorci po čtvrté výhře v posledních pěti zápasech proklouzli do elitní šestky, Západočeši naopak nebodovali popáté za sebou a klesli až na předposlední pozici.