První tragická nehoda byla dnes oznámena po 03:00 hod., kdy řidič osobního vozidla Ford Focus, při jízdě od obce Drahov na Veselí nad Lužnicí, nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze mokré vozovky, vjel do protisměru, kde čelně narazil do vzrostlého stromu. Mladý 21letý muž utrpěl těžká zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl.

Dnes odpoledne, po 14:00 hod. byla prachatickým policistům oznámená vážná nehoda na silnici II/141, mezi obcemi Volary a Blažejovice. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že řidič osobního vozidla Renault Megane nepřizpůsobil rychlost jízdy na zasněžené a namrzlé vozovce, dostal smyk a narazil do protijedoucího vozidla Škoda Fabia. V obou vozidlech se zranilo celkem 7 osob, z toho 2 zranění jsou hodnocena jako těžká.

Další nehoda byla hlášena nedaleko tohoto místa na křižovatce silnic II/141 a II/145, u Vitějovic. Zde řidič osobního vozidla Škoda Felicia, při odbočování vlevo, nedal přednost v jízdě jedoucímu vozidlu Audi A6 a čelně se střetli. Ve vozidle Škoda byly zraněny 3 osoby, ve vozidle Audi 1 osoba.

Police prosí řidiče, aby si uvědomili, že zima přišla i do nížin a podle toho přizpůsobili rychlost jízdy svých strojů. Bez zimního obutí na komunikace vůbec nevyjíždějte!