(1:1, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky:
2. Nedvěd (Simmonds), 28. Simmonds z tr. střílení.
19. Kotalík (L. Kohn, Šimánek), 24. Podlešák (Mertl), 39. Kotalík (Jank), 47. L. Kohn (Kotalík), 55. M. Michálek (L. Kohn, Ptáček), 59. Kotalík (Šimánek, L. Kohn).
Rozhodčí: Wagner, Hribik - Kis, Rozlílek.. Vyloučení: 6:5, využití: 0:2, v oslabení: 0:0. Diváci: 4522.
Sestavy:
Pavelec - Čutta, Šmíd, Derner, Havíř, Výtisk, Čakajík, Kajínek - Víšek, Filippi, Kudrna - Stewart, Nedvěd, Simmonds - Vlach, Dušek, Bulíř - Špaček, Galamboš, Bárta - Kica.
Kantor - Ptáček, Jank, Ference, Frühauf, Vráblík, Kolarz, Prokop - L. Květoň, Hanzal, M. Michálek - Šimánek, L. Kohn, Kotalík - Podlešák, Mertl, Dej - Suja, Knotek, Rousek.

V prvním vzájemném klání letošní sezony triumfovali na jihu Čech hokejisté Mountfieldu, do odvety pod Ještědem vstoupili úspěšněji Bílí Tygři. Už v čase 1:19 zrychlil Simmonds na levé straně hřiště a naservíroval puk před branku Petru Nedvědovi, domácí kapitán už neměl s pokořením gólmana Kantora problém.

Náskok domácích mohl vzápětí navýšit při početní převaze Víšek, jeho dorážku z těsné blízkosti však na poslední chvíli zablokoval protivník. Na opačné straně hřiště selhal v samostatném úniku Michálek, v přímém souboji s Pavelcem zaslal kotouč pouze nad břevno.

V devatenácté minutě se už ale hokejisté Českých Budějovic mohli radovat z vyrovnání. Domácí ztratili v útoku puk, soupeř bleskově otočil hru a řítil se do přečíslení. Celou akci vyřešili hosté na výbornou, puk zaslal do sítě Aleš Kotalík.

Po opatrném úvodu prostředního dějství se Mountfield radoval podruhé, hosté dokázali obrátit stav zápasu ve svůj prospěch. Zmatků v liberecké obraně využil Martin Podlešák, nadvakrát protlačil kotouč za dezorientovaného Pavelce.

Těsný náskok však jihočeský celek příliš dlouho neudržel. Při vlastním oslabení utekl českobudějovické obranně Wayne Simmonds, při úniku byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Kanadský útočník nezaváhal. Trpělivě vyčkal na Kantorův pohyb, poslal puk mezi jeho betony a připsal si první extraligovou branku v kariéře.

O čtyři minuty později zkřížil hlavní sudí znovu ruce nad hlavou, Tygři měli k dispozici další trestné střílení. Tomáš Filippi ovšem svého spoluhráče nenapodobil, brankář jej vybruslil a bekhendovou kličku si pohlídal.

Severočeši měli více ze hry, jenže rušno bylo také před jejich brankou. Ferencova střela z dálky byla tečovaná, černá pryž se odrazila za Pavelce a poskakovala v brankovišti. Domácí dokázali nebezpečí zažehnat, v závěru druhé třetiny už však liberecký brankář kapituloval. Aleš Kotalík trefil příklepem z levého kruhu naprosto přesně, gólman neměl proti jeho střele do šibenice šanci.

Zkraje poslední dvacetiminutovky dohrával domácí celek přesilovou hru. Soupeře přitlačil, ale nakonec mohl také sám kapitulovat. Ference se vrátil z trestné lavice v pravou chvíli, ihned se dostal do samostatného úniku, avšak na Pavelce si nepřišel. Úspěch neslavila ani střela Hanzala z těsné blízkosti.

Vzápětí už ale měli hosté dvoubrankový náskok. Jihočeši dokonale potrestali nepřesnou rozehrávku domácí defenzivy. Kotalík sebral volný puk, předložil jej Ladislavu Kohnovi, jenž z mezikruží nekompromisně napálil kotouč do horní poloviny branky.

Modrobílí následně mohli snížit. Nedvědovu přihrávku se snažil do sítě přesměrovat Bulíř, letící puk postrčil na branku. Ale Kantor se stihl výborně přemístit a střelu zneškodnit. Zato v českobudějovickém táboře bylo v pětapadesáté minutě opět veselo, Milan Michálek trefil neomylně z pravého kruhu.

Vítězství hostujícího týmu pečetil v poslední minutě Aleš Kotalík, který zkompletoval hattrick. Mountfield vyhrál pod Ještědem 6:2 a prodloužil domácí zmar Liberce.