Tým od Labe zatím prožívá v soutěži podstatně více radosti než Písečtí a obývá 6. příčku tabulky. V posledních pěti zápasech sice čtyřikrát odešel z ledu poražen, ale stalo se tak v sérii těžkých zápasů s čelními týmy tabulky. I tak si stihl vysloužit velký respekt budoucích soupeřů. Vítězství nad Olomoucí (5:3) v kombinaci s parádním výkonem proti Mladé Boleslavi (byť nakonec prohrál 1:2) odhaluje výrazné kvality litoměřické hokejové družiny.

Její složení se oproti předchozí sezoně změnilo k nepoznání a podepsána je pod tím především velmi úzká spolupráce s pražskou Spartou. Z nejznámějších reprezentantů „rudé kolonie“ lze jmenovat například útočníky Adama Lapšanského, Sachu Treilleho či obránce Patrika Husáka. Pro písecké hokejové fandy jsou ale známé hlavně jména členů loňského týmu IHC. V brance Litoměřic strávil poslední zápasy písecký hrdina z minulé sezony Vojtěch Sedláček. V obraně nastupuje Dušan Žovinec a v útoku se prohání vytáhlý Šimon Antončík. Suma sumárum – kádr Severočechů je doslova nabitý kvalitou, dravým mládím i zkušenostmi. Písecké mužstvo už se o tom v úvodu sezony přesvědčilo a odvezlo si z Kalich arény porážku 1:4.

Domácí hráči se ale v současné době nesmějí dívat na své soupeře, ale především sami na sebe. Poslední příčka v tabulce s pouhými deseti body na kontě sráží atmosféru kolem píseckého hokeje pod bod mrazu. Před týdnem sice prožil ráznou oblevu v podobě vítězství 1:0 na ledě Havlíčkova Brodu, v sobotu se ale dobrá nálada znovu rozplynula; porážka 0:5 v Mostě zavoněla obrovským zklamáním.

Situace je nepříjemná, ale na lámání hole nad píseckým týmem mají fanoušci ještě čas. Sobotním střetnutím začala teprve druhá čtvrtina základní části a další průběh sezony může veškeré dosavadní chmury vymazat. Byť je zřejmé, že jednoduché to rozhodně nebude. K obratu je ovšem zapotřebí spojit všechny síly ve prospěch týmového úspěchu a pravidelně bodovat, třeba už ve středu s Litoměřicemi.

Oproti zápasu v Mostě se dají v neúspěšné sestavě píseckého týmu očekávat rošády. V jakém složení mužstvo do utkání vyrukuje, o tom se ale znovu teprve rozhodne. S největší pravděpodobností však uvidí fanoušci v modro-žlutém dresu novou tvář…