Na sever Čech odcestovala oslabená písecká družina nově i bez zraněného obránce Davida Růžičky. Hrdinu předchozího duelu v Brodě Lukáše Cikánka vystřídal na brankářském postu Marek Mazanec.

Opatrný a vyrovnaný úvod střetnutí ještě pozdější „katastrofě“ Jihočechů nikterak nenasvědčoval. Vedoucí gól mosteckého týmu jakoby ale vpravil do žil píseckých hráčů neznámou uspávací látku.

Po elánu, který je základem případných úspěchů mladého kádru, nebylo ani památky a domácí tlačili bez větších starostí zápas k potřebnému tříbodovému zisku.

Do konce druhé části hry zvýraznili svůj náskok o další čtyři góly a osud střetnutí byl prakticky zpečetěn. V poslední třetině dostal v brance hostů příležitost Dominik Halmoši a žádný gól už neinkasoval. Na druhé straně měla k alespoň čestnému střeleckému úspěchu nejblíže dorážka Strnada, tu ale zastavila tyč Volkeho svatyně.

Ohlasy po utkání:

• Jindřich Setikovský, trenér IHC Písek: „Po oboustranně opatrných zhruba deseti minutách nás Most prostě přehrál. Domácí mají velmi silný kádr a nastoupili téměř kompletní. My jsme jim ale první dvě branky v podstatě sami darovali po námazech od obránců. Ti dnes vymýšleli neskutečné věci; dělali jednu chybu za druhou, nebylo vůbec důrazní v soubojích, prostě hrůza. Měli jsme tady pouze šest obránců, ale měřítko první ligy snesou jenom Kameš a Boháč, ostatní v žádném případě. Je fakt, že jsme mohli za stavu 0:2 zápas trošku zdramatizovat, ale Marek Vaniš netrefil prázdnou branku. Místo toho jsme pak inkasovali další góly. Výsledek bohužel odpovídá dění na ledě. Hráči si asi mysleli, že dnes vyhrají nějakým nadstandardním hokejem. Ten ale neumí."