Kdo nemá ve výběru školy jasno, pomůže aktuální výstava Vzdělání 2012. Prezentovat se přišla i Soukromá střední škola výpočetní techniky. „Účastníme se každým rokem a rádi. Pro nás má velký smysl jezdit na prezentační veletrhy i mimo metropoli. Naši spokojení žáci pocházejí z celé republiky,“ říká Aleš Kratochvíl ze SSŠVT, který si účast v Mělníku velmi pochvaluje. Soukromá střední škola výpočetní techniky je podle mnohých současných studentů ta pravá škola pro „ajťáky“ s dlouholetou tradicí, kvalitními učiteli a špičkovým technickým vybavením a moderními vyučovacími metodami. Na základě toho studenti získají i perspektivu studia na vysoké škole a bezproblémového karierního uplatnění. Nutno podotknout, že na škole se pořádají i nejrůznější sportovní a kulturní akce.

Dopoledne se na výstavu mohou vydat žáci devátých tříd, později pak rodiče se svými dětmi. Zároveň dostanou všichni příchozí k stánku SSŠVT pozvánku na dny otevřených dveří, které se budou konat 13. listopadu, 29. listopadu, 12. prosince, 10. ledna a 4. února v prostorách školy na pražském Proseku.                     

Studenti slyší na vysoké platy

Platy v oborech informačních technologií se dlouhodobě pohybují kolem 37 tisíc korun. Neobvyklé nejsou ani 150tisícové platy u těch nejlepších. Z dlouhodobého hlediska mají šanci na uplatnění právě absolventi škol informačních technologií.

Úřád práce děsí

Nejlépe s obsazováním do pracovních pozic na tom jsou absolventi technických oborů a IT specialisté či strojní inženýři. Přestože roste počet absolventů technických škol, jejich počet nestačí pokrývat rychle se zvyšující poptávku firem. „Nezaměstnanost studentům SSŠVT skutečně nehrozí. K tomuto dni nalezli práci prakticky všichni naši absolventi, aniž by byli evidování na úřadu práce,“ potvrdil ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze Martin Vodička. Úspěšnost pokračování v dalším studiu na univerzitě je vysoká. Studenty škola kontinuálně připravuje a až 94 % těch, kteří se hlásí na vysoké školy, uspěje. Práci snadno nacházejí i po absolvování vysokých škol.

Čím školy lákají?

Například na SSŠVT je prý nejmodernějším softwarové a hardwarové vybavení od společností Dell a Cisco v Česku, které každým rokem škola upgraduje a rozšiřuje. Software pro virtualizaci od společnosti VMware, kdy pomocí virtuálních stanic a serverů na operačních systémech Windows a Linux student simuluje problémy z praxe. Dále grafické programy pro zpracování fotografií, videa a tvorbu animací od společnosti Adobe. Navíc letos opět nakoupila novou počítačovou učebnu plnou špičkové výpočetní techniky a škola investovala loni 500 tisíc korun do vybavení fyziky. Výrazným kladem školy je kvalita pedagogů, kteří jsou ve svých oborech fundovanými profesionály.

Studenti jsou připraveni od teoretických poznatků z oblasti IT, přes širokou škálu praktických dovedností pro práci v nejrůznějších sférách výpočetní techniky, až po úzce zaměřené specializace. Mohou při studiu složit prestižní mezinárodní kurzy týkající se informačních technologií Cisco Academy a Autodesk Academia.

Vzdělávání 2012

  • Prezentační výstava
  • začátek: 18. 10. 2012, 8.00 hod., MKD v Mělníku
  • konec: 18. 10. 2012, 17.00
  • vstupné: zdarma