IHC Písek
9.kolo
HC Olomouc
IHC Písek
2 : 4
(1:0, 1:2, 0:2)
HC Olomouc
Branky a nahrávky:
7. Šperger (Strnad), 22. Kameš (Sedláček)
33. Selingr (Cartelli, Kucharczyk), 34. Ondrušek (Pekr, Herman), 50. Houdek (Cartelli, Selingr), 59. Kucharczyk (Hampl, Kucsera)
Rozhodčí: Úlehla - Jílek, Šperl. Vyloučení: 7:5, + Kučera (PIS) 10 minut OT (dom.), využití: 1:3, v oslabení: 0:0. Diváci: 418
Sestavy:
Cikánek - Drtina, Kameš, Růžička, Klement, Drtil, Semrád - Strnad, Šperger, Sedláček - M. Heřman, Marek, Slavík - R. Heřman, Kučera, Polodna - Čurda, Vlček, Markulinec
Kašík – Houdek, Cartelli, Ondrušek, Nedbálek, Staněk, Bartoň, Lhotský, Valenta – Vodný, Řípa, Diviš, Švaňhal, Kucsera, Pekr, Selingr, Hampl, Herman, Heža, Rác, Kucharczyk

Do branky píseckého týmu se po delší době postavil kladenský gólman Lukáš Cikánek a navzdory čtyřem obdrženým brankám si vedl výtečně. Debut v útočných řadách Písku prožil plzeňský útočník Martin Heřman.

Zahajovací dějství pojali domácí hokejisté jako rehabilitaci za nevydařený výkon v Ústí nad Labem. Od úvodních minut hýřili bojovností, aktivitou a po zásluze z toho vytěžili vedoucí gól z hole Špergera. Necelých pět minut před přestávkou stihl nadšeně hrající písecký soubor dotlačit puk do sítě znovu, ale sudí Úlehla gól neuznal pro postavení domácího kapitána Špergera v brankovišti.

Na kvalitu z první třetiny dokázal domácí celek navázat i v prostředním dějství. Výrazného povzbuzení se dočkal už po necelých dvou minutách, kdy se přesilovková střela obránce Kameše šťastně odrazila od bránícího hráče za Kašíkova záda – 2:0. Nadějný náskok i obraz hry se ale zhroutil jako domeček z karet chvíli po vstupu do druhé poloviny zápasu. Při vyloučení píseckého Polodny přišel zbytečný faul v obranném pásmu a před hosty se otevřela minutová výhoda dvojnásobné početní převahy. A využili ji dokonale! Brzy po Slavíkově trestu se prosadil Selingr a o dalších pětatřicet vteřin později obstaral „neviditelnou“ střelou od modré vyrovnání Ondrušek. Po těchto šťastných momentech Hanáci přitlačili na pilu, ale na pozornou domácí defenzívu v čele s Cikánkem nevyzráli.

Diváci v ochozech se v poslední třetině nenudili. K vidění byla velmi ostrá a rychlá partie, která se však brzy utopila ve vlnách emocí. Moravané si k prvnímu vedení v utkání dopomohli další využitou početní převahou, a to díky přesné Houdkově střele. Písecké mužstvo nic nezabalilo, do poslední chvíle usilovalo o vyrovnání, ale mělo to nejen kvůli kvalitě soupeře velmi těžké. V závěru sáhli domácí trenéři k odvolání brankáře a v power play puk laškovně poskakoval na brankové čáře Kašíkovy branky, namísto vyrovnání ale zpečetil výsledek trefou do prázdné branky Kucharczyk – 2:4.

Závěrečný potlesk v ochozech a skandování „Hoši děkujem“ v podání domácích fandů ale dokazuje, že navzdory další bolestné ztrátě bodů se tentokrát Jihočeši za svůj výkon stydět nemusejí…

"Proti kvalitnímu soupeři jsme tentokrát podali výborný výkon a po zásluze jsme se v utkání dostali do dvoubrankového vedení. Hosté se bohužel vrátili do hry v přesilovce pěti proti třem, kdy jsme vinou zbytečného faulu přišli během jediné minuty o vybudovaný náskok. Také třetí gól jsme inkasovali v oslabení. Mám pocit, že jsme dnes nebojovali jenom se soupeřem, ale také s nepřízní rozhodčích. Bohužel to hlavní jsou body, a ty nám opět chybí. Je třeba, abychom si ze zápasu vzali to dobré a dokázali na podobné výkony navázat," uvedl po utkání asistent trenéra IHC Písek Jiří Kudrna.