Liberečtí se museli poprvé v sezoně obejít mimo jiné bez Tomáše Netíka, jenž dal přednost angažmá v KHL. Trenéru Jelínkovi už naopak byl k dispozici uzdravený zadák Havíř, soupeř se mohl opřít o výkon útočníka Ručinského, ten prvně v letošním ročníku oblékl zápasovou výstroj.

Litvínovský veterán na sebe ihned upozornil v početní převaze, ranou zprava ale na Pince nevyzrál. Tygři zahrozili zásluhou Duška, jenž se protáhl útočným pásmem a v přímém souboji již čelil pouze brankáři. Ovšem kotouč za jeho záda nezaslal.

V úvodní části měly oba celky k dispozici tři početní převahy, domácí dokázali potrestat Duškův faul v závěru. Čtyřiadvacet vteřin před koncem první třetiny vypálil od modré čáry Marek Posmyk, kotouč před Pincem nešťastně tečoval jeho spoluhráč Urban. Brankář nestihl reagovat – 1:0.

Domácí vstoupili s chutí také do prostředního dějství, ale v jednatřicáté minutě se poprvé radoval Liberec. Michal Bárta aktivně napadal, o kotouč obral Posmyka a v samostatném úniku si poradil také s Francouzem.

Vzápětí slavili hosté znovu, Bílí Tygři bleskově otočili průběh duelu. Dušek vysunul za litvínovskou obranu Petra Nedvěda, jenž pokořil gólmana forhendovým blafákem. Do nájezdu se posléze dostal také Víšek, třetí liberecké sólo během krátké chvíle ale nezakončil podle představ – 1:2.

Černožlutí usilovali o odpověď, ale Pince často ani po dlouhé kombinaci v útočné zóně příliš neprověřili. Šanci si vypracoval až Martynek, který se z křídla protlačil do zakončení.

Úspěšné trefy se Rostislav Martynek dočkal až na začátku třetí třetiny. Domácí podruhé v zápase využili přesilovku, litvínovský útočník prostřelil Pince ze spodní části kruhu – 2:2.

Hosté měli poté k dispozici čtyřminutovou přesilovku. V ní otestoval Francouze pouze drzým průnikem Roman Vlach, zato na druhé straně spálil velkou šanci Baláž. Litvínov už hrál v plném počtu, ale domácí centr z výborné střelecké pozice trefil jen Pince do betonu.

V prodloužení si týmy vyzkoušely přesilovou hru, ovšem rozhodující branka padla až v samostatných nájezdech. Ve třetí sérii rozhodl Viktor Hübl.

Ohlasy trenérů:

• Vladimír Jeřábek (HC VERVA Litvínov): "Měli jsme útlum v druhé části, kdy jsme pět, šest minut začali nesmyslně kombinovat v útočné třetině a soupeř chodil do brejků. V tom úseku jsme byli horší. Upustili jsme od té hry, co chceme hrát, ale třetí třetinu jsme hráli dobře, dostali Liberec pod tlak a mohli dát i další gól. Ale nestalo se a i proto došlo na nájezdy."
  • Marian Jelínek (Bílí Tygři Liberec): "Neodehráli jsme špatné utkání, ale opakuje se stejná písnička. Třikrát venku; tři remízy, třikrát jsme prohráli v prodloužení nebo nájezdech. Jako klíčový moment bych viděl náš nájezd za stavu 2:1, mohli jsme odskočit na rozdíl dvou branek. Na druhé straně soupeř byl velmi dobrý, takže remíza byla zasloužená. V dovednostní soutěži byli domácí lepší."