Po sedmi dnech a téměř šesti stech kilometrech nestačila česká dvojice Martin Horák s Tomášem Vokrouhlíkem pouze na duo portugalského týmu Lapierre ve složení Luis Pinto Leao a Tiago Ferreira (23:24:58). „Úspěchem je tuto soutěž dokončit. Slavit vítězství je ale skvělé, navíc v Brazílii to bylo fenomenální,“ řekl v cíli Luis Pinto Leao. V pořadí třetí skončila v celkovém hodnocení soutěže brazilská sestava  Josemberg "Montoya" Pine a Gilberto Gois (24:06:18).

Druhé místo je pro Horáka s Vokrouhlíkem zlepšením o jednu pozici, protože do Brazílie letos přijeli obhájit bronzové medaile. „Přijeli jsme s očekáváním obhájit loňské třetí místo, takže s výsledkem jsme maximálně spokojeni. Přálo nám štěstí. Ani na jedné etapě jsme neřešili větší defekt,“ citovali Martina Horáka na stránkách České asociace extrémních sportů. „Závod byl náročný, ale užili jsme si to. Druhé místo je pro nás skvělou odměnou,“ dodal Tomáš Vokrouhlík.

Dvojice českých závodníků na horských kolech se rovněž pravidelně účastní etapových podniků v Maroku a Španělsku. Na jaře příštího roku se Martin Horák s Tomášem Vokrouhlíkem chystají na pouštní závod Milenio Titan Desert.