DUKLA JIHLAVA – IHC PÍSEK 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

• Branky: 2. Hodek (Podlipnik, Ficenc), 14. Jeslínek, 23. Jeslínek (Velecký, Zadražil), 39. Hodek (Čachotský), 53. Jeslínek (Velecký, Filip), 55. Nahodil (Čachotský), 56. Malec (Jeslínek, Ficenc) – 51. Heřman (Slavík, Kanov), rozhodčí: Würtherle – Černý, Reich, vyloučení: 5:6, využití: 3:0, diváků: 916.

Do branky píseckého mužstva se poprvé v mistrovské sezoně postavil českobudějovický mladík Pavel Kantor. Nebylo mu však souzeno, aby zápas dochytal celý – po čtyřech obdržených brankách ho na poslední třetinu vystřídal Dominik Halmoši, jenž poté inkasoval třikrát.

Neblahou tradicí zápasů píseckého týmu bývá nepovedený začátek. Tentokrát vyfasoval celek IHC úvodní gól o necelých dvou minutách, kdy v přesilové hře překonal Kantora střelou od modré Hodek. Tím se domácí favorit uklidnil a působil daleko vyzrálejším dojmem. Ještě do první přestávky přidal druhou branku z hole Jelínka, jenž později zaznamenal hattrick.

Zbylé dvě třetiny se odehrály v podobném duchu. Písecké mužstvo bylo sice Dukle v určitých pasážích zápasu rovnocenným sokem, soubor z Vysočiny ale svíral otěže zápasu pevně v rukách a ve všech herních činnostech v čele s produktivitou hosty jasně předčil. Jedním ze základních kamenů hladkého domácího vítězství se staly tři využité přesilové hry.

"Z naší strany je hodnocení jednoduché. Na ledě hrálo pouze jedno mužstvo, a to byli domácí. Dukla vyhrála zaslouženě, my jsme od samého začátku tahali za kratší konec provazu. Řekl bych, že jsme tady podali podprůměrný výkon. Celý náš tým dnes bránil špatně; nejde přitom vinit ani gólmany, ani ryze obránce. Je to chyba celého týmu," uvedl asistent trenéra IHC Písek Jiří Kudrna.