Certifikace servisních mechaniků organizovaná společností Porsche AG je důkladný a náročný proces, který prověřuje teoretické a praktické znalosti ve dvoufázovém testu. Test Porsche AG je jednotný pro celý svět a nominovaní mechanici jej mohou absolvovat pouze jednou ročně. Zpravidla tedy trvá několik let, než mechanici postupně získají úrovně Bronz, Silver a Gold. Pro všechny testy je nutná znalost anglického nebo německého jazyka. Teoretický test se koná v místě působení mechanika a praktická část v tréninkovém centru Porsche v Německu. Pokud uchazeč u testů selže, další šanci na opravu má až za rok. Obhajoba certifikace je u Porsche AG povinná po třech letech. Tím je zajištěno, že si mechanici udržují znalosti o aktuálních modelech a nejmodernějších technologiích Porsche.

„Získání nejvyššího stupně Gold je potvrzením vysoké kvality servisního týmu Porsche Centra Praha. Gratulujeme Jaroslavu Manhartovi a věříme, že v budoucnu k němu přibudou další “zlatí“ kolegové," říká Anna Gruberová, Porsche Importer Director.

Jaroslav Manhart je vyučeným automechanikem a v Porsche Centru Praha pracuje od roku 2005. První bronzový certifikát získal v roce 2007, na úroveň Silver postoupil v roce 2011 a na zlatou pozici dosáhl hned v následujícím roce v září 2012. První teoretickou část testu úspěšně složil v dubnu letošního roku v Porsche Centru Praha. Druhou praktickou zkoušku obhájil letos v září v tréninkovém centru Porsche v německém Ludwigsburgu. V této části testu řešil nejen odstranění závad na voze při dodržení postupů, doporučení a testů Porsche, ale rovněž bylo třeba celý postup vysvětlit. Vedle toho bylo nutné dodržet i práci s předepsanými pomůckami na ochranu vozů a hlídat správné nastavení přístrojů. Jaroslav Manhart zvládl obě části certifikátu Gold v anglickém jazyce.