V mužském závodu se peloton drobil neustále na menší skupinky. V jeho polovině na čele zůstala pouze skupina favoritů, která čítala čtyřiadvacet jezdců. Úniky jednotlivců či menších skupin kontrolovali dobře rozjetí dráhaři Dukly Praha s jezdci Sparty Praha. Osmnáct okruhů před cílem se po prémiovém spurtu, podařilo odjet trojici závodníků Oukrohlický, Kulhavý, Bláha, kteří nakonec vystoupili na stupně vítězů.

Závodu mužů předcházel mezinárodní závod žen na 30 okruhů, který byl velmi dobře obsazen, protože na startu nechyběly profi týmy ze Švýcarska, Polska nebo Německa. V hromadném dojezdu závod vyhrála Polka Karolina Garzynská (LKS ATOM Boxmet) před krajankou Natalií Meilnikovou a naší Terezou Trefnou (Alltraining.cz).

Rokycanská závodnice a česká reprezentantka Katarina Hranaiová (Team Bigla) měla pád krátce po startu. Ztrátu stahovala přes polovinu závodu a dokázala se propracovala až mezi nejlepší. V cíli kvůli bolestem v rameni vyhledala lékaře a ten konstatoval zlomenou klíční kost.

Start a cíl závodů silničních kol byl tradičně na rokycanském Masarykově náměstí. Trať pak vedla do Palackého ulice – J.Knihy - Sladovnické a přes Malé náměstí zpátky do cíle. Jeden okruh měří celkem 800 metrů.