STADION LITOMĚŘICE – IHC PÍSEK 4:2 (2:0, 0:1, 2:0)

• Branky: 10. Hašek (Rudovský, Žovinec), 17. Rudovský (Novák), 45. Kafan (Kříž, Antončík), 52. Kafan (Forman) – 29. Petruška (Kučera, Čurda), rozhodčí: Jílek – Zavřel, Šňůr, vyloučení: 4:6, bez využití, diváků: 1020.

Zápasu v zahradě Čech vtiskla pro hosty smutný ráz už úvodní dvacetiminutovka. Písečtí hráči vstup do utkání zaspali, ocitli se pod tlakem, a navíc hned čtyřikrát usedli na trestné lavici. Kvalitní tým Litoměřic toho dokázal využít a zásluhou Haška s Rudovským si zajistil dvoubrankový náskok. Od další pohromy zachránila Jihočechy řada výtečných zákroků plzeňského „Indiána“ v jejich brance Mazance.

Ve druhé části hry se změnil obrazy hry k nepoznání. Hosté od Otavy se na Litoměřické vrhli jako hladové šelmy, hýřili pohybem i důrazem a zkušenému brankáři Přikrylovi skončila dovolená. A protože ani Stadion nehodlal ze svých ofenzivních not slevit, nebyla o rušné momenty před oběma brankami nouze. Písečtí se za své sympatické úsilí odměnili snižující brankou z hole Petrušky, víc toho ale do druhé sirény nestihli.

O vyrovnání skóre se hodlali porvat v poslední třetině a zahájili ji v podobném duchu jako tu předchozí, několik opravdu vyložených šancí však vyznělo do ztracena. Vítr z plachet jim ale vzal výpad Kafana zakončený přesnou dělovkou pod Mazancovu vyrážečku – 3:1. Zbytek střetnutí už si uklidněný litoměřický soubor pohlídal, a navíc přidal osm minut před koncem čtvrtou stvrzenku na své vítězství.

„Zaspali jsme první třetinu, ve které jsme byli hodně pasivní, navíc jsme měli hodně vyloučených. Od druhé třetiny se náš výkon rapidně zvedl. Zaslouženě jsme vyrovnali a věřili jsme, že ještě můžeme s výsledkem něco udělat, protože soupeř poměrně znervózněl. Ve třetí třetině nám nechyběla snaha, bohužel jsme dostali třetí gól a domácí nám znovu odskočili. Byli v této části hry produktivnější, takže asi zaslouženě zvítězili. Přesto si myslím, že jsme tady alespoň na bod měli," uvedl asistent trenéra IHC Písek Jiří Kudrna.