Nicméně takové jednání je nepřípustné. Shodla se na tom jury závodu, ve které byl také zástupce generálního sponzora Adidas. Nestandardní situaci vyřešila jury jediným možným a správným verdiktem, a to tak, že zmiňované týmy byly nekompromisně diskvalifikovány nejen ve své kategorii, ale i v celém absolutním pořadí v závodě. Na třetí místo v kategorii SPORT se tak posunul tým L4L5S1 z Nového Jičína (Vladimír Polák a Tomáš Nahorniak) s časem 13:51:24 hodin.

„Je mi to strašně líto. Vím, co to stálo dřiny, bolesti a úsilí. Musíme být ale objektivní a měřit všem týmům stejně,“ řekl leader závodu Libor Uher na oficiálních stránkách B7. „Možná si závodníci diskvalifikovaných týmů ani neuvědomili, co způsobili. Znám se s nimi. S některými z nich jsem mockrát zkřížil zbraně na různých akcích, společně taky trénujeme a jsme kamarádi.“

„O to je to pro mě těžší. Musím potlačit kamarádskou sympatii a musím držet stejnou lainu pro všechny závodníky,“ pokračoval Uher. „Jejich zklamání a frustrace musí být ohromná, protože se v závodě čtrnáct hodin drtili a to všechno zbytečně zahodili jedním činem, když se domluvili na vítězných pozicích. My chceme, aby týmy bojovaly až na pásku, tedy až do doby než dojdou do cíle.“

Diskvalifikace postihla také dvacet dalších týmů. Šlo o týmy, které nedošly do cíle kompletní, i když věděly, že podle pravidel musí odstoupit. I přes neuposlechnutí pořadatele šly až do cílové brány, někteří ze členů těchto týmů byli agresivní, na pořadatele vulgárně a z posledních sil fyzicky útočili, za každou cenu se drali přes měřící koberec, což způsobilo zbytečné komplikace ve výsledkové listině.

„Letos jsem závod ochutnal i ze strany závodníků, kteří neměli to štěstí dojít do cíle. Sám jsem musel skončit na Lysé hoře. Vím, jaké to je, když má člověk chuť závodit a dojít do cíle. B7 je ale závod týmů, nezávodím sám za sebe, přebírám zodpovědnost za parťáka, a když tým nemůže dojít do cíle kompletní, nemůžu dále závodit. Tak to prostě je,“ dodal Libor Uher s tím, že i nekompletní týmy mohly absolvovat celou trasu, ale měly respektovat pravidla a vyhnout se měřícím branám a cílovému prostoru.
 
„Nejtěžší je smířit se s tím, že už nemůžu dál pokračovat, ale i na to by měl mít závodník sílu,“ řekl závěrem Libor Uher.