Myšlenkou tohoto závodu je zdolat si svou K2 v Beskydech a tomu je také přizpůsoben náročný program extrémního horského přechodu, který tvoří sedm hlavních vrcholů Beskyd – Velký Javorový (1031m), Ropice (1082m), Travný (1203m), Lysá Hora (1324m), Smrk (1276m), Čertův Mlýn (1205m) a Radhošť (1129m). Součet nadmořských výšek je výškou virtuální K2, což je v tomto případě 8250 metrů.

Trasa závodu vedla z Javorového po Velký Javorník přes hlavní hřeben moravskoslezských Beskyd. Součet nastoupaných metrů v závodě (5302m) je naprosto shodný s převýšením, které překonávají horolezci při výstupu na druhou nejvyšší horu světa K2 (8611m) z poslední vesnice Askole (3300m).

Mistry České republiky v extrémním horském maratonu Adidas Terrex-Continental Beskydská sedmička 2012 se v sobotu krátce před polednem stali Tomáš Petreček a Pavel Štryncl z týmu Salomon-run ze Slavkova. Trasu, která měřila pětadevadesát kilometrů, tato dvojice zdolala za 13:05:04 hodin.

Jako druhý došel do cíle Zbyněk Cypra s kolegou Petrem Vabrouškem. Zbyněk Cypra svůj loňský titul neobhájil, což mu ale nic neubralo na radosti z toho, že závod došel, sice vyčerpán, ale v pořádku. Jeho kolega byl na tom o něco lépe, ale oba se už těšili na odpočinek. Trasu závodu absolvovali za 13:13:31 hodin.

O třetí místo se dělí dva sportovní týmy, Czech Adidas Terrex Ostravice ve složení Daniel Šilar a Pavel Blabla a Salomon-Suunto/lokalblok s Janem Kotykem a Tomášem Rybářem. Oba tyto týmy mají shodný čas 13:31:40 hodin.

V kategorii Hobby první, celkově pak čtvrtí jsou Jiří Kraus a Oldřich Nesvadba z BejkTeamu ze Šternberka, kteří Beskydskou sedmičku ušli za 13:33:28 hodin. Prvními ženami v cíli byla sesterská dvojice z Pardubic. Sedm nejvyšších beskydských vrcholů zdolala Jana Juračková a Kateřina Matrasová za 14:35:18 hodin.

Adidas Terrex – Continental Beskydská sedmička získala už po svém prvním ročníku statut Mistrovství republiky v extrémním horském maratonu. Řada podobných sportovních podniků se o to uchází bezúspěšně už mnoho let. Dalším cílem pořadatelů je získat statut kvalifikačního závodu na ME v extrémním horském maratonu, což je závod kolem Mt. Blancu v Chamonix ve Francii.