Částku 57 140 Kč, která se v rámci turnaje vybrala, použijí rodiče malé Zuzanky na ozdravný program v lázních Klimkovice, který dívence pomůže v rozvoji fyzických i mentálních dovedností.

„Pozvání na charitativní akci se neodmítá, proto jsem se rád zúčastnil a podpořil skutečně dobrou věc. Člověk pak má lepší pocit,“ uvedl Roman Koudelka. A Lukáš Hlava k charitě doplnil: „Každá taková pomoc je fajn a proto ji vždy rád podpořím.“

Skokani Hlava a Koudelka byli největšími hvězdami karlštejnského klání, které bylo posledním pátým kvalifikačním turnajem GAAN SPORT GOLF TOUR 2012. Lukáš Hlava s handicapem 34 obsadil v kategorii 24,1-54 šesté místo. Roman Koudelka (handicap 31,5) skončil sedmnáctý. Ve stejné kategorii zvítězil Radek Žídek, asistent trenéra skokanské reprezentace.

„Spokojený samozřejmě nejsem, ale prostě jsem neměl svůj den. Večírek se totiž vydařil a tím je asi řečeno vše,“ vysvětlil Koudelka. „Já jsem spokojený. Některé rány se mi fakt vydařily,“ pravil Hlava. Oba skokani se dostali ke golfu díky reprezentačnímu trenérovi Davidu Jiroutkovi. Toho k němu přivedl budoucí švagr Petr Stejskal, jednatel společnosti Elvia – Pro, který už nechtěl s Jiroutkem prohrávat v tenise. „No a po golfu budeme muset najít další sport, protože David už mě poráží po tenise i v něm,“ odhalil Stejskal. Na který sport se vrhnou však neprozradil.

Hlava i Koudelka využívají golf stále častěji jako doplňkový sport ke skokům na lyžích. „Golf mi hodně pomáhá v psychice a při koncentraci. Musím si rychle utřídit myšlenky a to se mi hodí i na můstku, kde je vše otázkou tisícin sekundy. Snažím se být při golfu maximálně v klidu a to pak přenést na můstek,“ řekl Koudelka. Hlava našel paralelu mezi golfem a skoky na lyžích. „Když se nepodaří odpal a hůl brní, je to jako kdybych na můstku zpozdil odraz a energie odrazu šla do ničeho,“ popsal Hlava.

Finále premiérového ročníku GAAN SPORT GOLF TOUR 2012 se uskuteční 3. a 4. října na hřišti v Dýšině. Ceny vítězům tří kategorií předají bronzoví kajakáři z olympijských her v Londýně Daniel Havel a Jan Štěrba.